UWAGA!

Radni PiS przeciw absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta

 Elbląg, Radni PiS przeciw absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta
Fot. Anna Dembińska

Konflikty z rządem i lokalnymi strukturami PiS (zwłaszcza w kwestii portu), brak dużych inwestycji w mieście, złe dysponowanie środkami – to niektóre zarzuty wobec prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, które przedstawili radni klubu PiS przed dzisiejszą sesją Rady Miejskiej. Zadeklarowali, że będą przeciwni udzieleniu prezydentowi absolutorium i wotum zaufania.

Przed dzisiejszą (20 czerwca) sesją Rady Miejskiej radni klubu PiS spotkali się z dziennikarzami i wyjaśniali, czemu nie zamierzają udzielić wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Wróblewskiemu. Oprócz kwestii oczywistej czyli portu, wspomnieli między innymi o zaniedbanych drogach w mieście, nietrafionym ich zdaniem wydatkowaniu środków przy ignorowaniu innych potrzeb miasta (tężnia solankowa proponowana przez radnych KO, dołożenie 220 tys. zł do renowacji Pomnika Odrodzenia). Było również o sprawie Przedszkola nr 8, które miało się doczekać likwidacji, czy braku przystosowania niektórych elbląskich przedszkoli do zaleceń strażaków.

- Patrzymy na prawdziwe, faktyczne potrzeby mieszkańców – skomentował przedstawione zarzuty Marek Pruszak, przewodniczący klubu radnych PiS

- Będziemy namawiali, by nie głosować w najbliższych wyborach na prezydenta Wróblewskiego – mówił jeszcze radny PiS Rafał Traks. Stwierdził, że prezydent Witold Wróblewski w czasie swojego urzędowania konfliktuje się z radnymi opozycyjnymi wobec niego, rządem i samymi mieszkańcami - w kwestiach takich jak boisko przy SP nr 23, obwodnica ul. Wschodniej czy reorganizacja komunikacji miejskiej. Jego zdaniem prezydent Elbląga nie postrzega radnych PiS jako partnerów do rozmów.

Sesja Rady Miejskiej już się rozpoczęła, zrelacjonujemy ją w osobnym materiale.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic nowego. Zawsze mają problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  21
  kierowcabombowca(2023-06-20)
 • @kierowcabombowca - Problem to powinien już dawno mieć P. Wróblewski, bo uprawia politykę kosztem mieszkańców, a jest na etacie prezydenta miasta i liczy się dobro miasta, a nie interes partyjny.
 • To co ma miejsce dziś to szczyt mistyfikacji i cukrowania sobie, a ten wciąż, że mieszkańcy się wypowiedzieli 4:1 na miłość Boską!!!! DRAMAT! Ten wciąż o możliwości przeładunku 2 mln?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  9
  DRAMAT!!!(2023-06-20)
 • Tak czy siak nigdy więcej on i ci dwaj po bokach!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  52
  8
  Fan_Gargamela_z_PO(2023-06-20)
 • Czy nie można wprowadzić granicy wieku dla radnych (max 50 lat). Przecież tym starszym ludziom już nawet nie zależy na rozwoju miasta, bo są tam tylko po to aby dorobić do emerytury.
 • PiS powinien zostać wystrzelony w kosmos bez możliwości powrotu na ziemię. Prezydent miasta powinien być młody z wizją rozwoju miasta
 • Wystąpienie mieszkańca w sposób drastyczny pokazało różnicę między młodym pokoleniem, nowoczesnym myśleniem i nowoczesną mentalnością, ktora zderzyla się ze starą nomenklaturą słuchając przemówień rodem z KC PZPR ! Brawo dla mieszkańca za prawdę i zaangażowanie! Może to w końcu oznacza koniec epoki leśnych babć i dziadków!
 • Bo PiS nie jest partnerem do rozmów. Jak się nie ma swoich pomysłów to robi się wrzutki pod tytułem będziemy namawiali, by nie głosować w najbliższych wyborach na prezydenta Wróblewskiego. Dziecinada. Panie Rafale odwagi kandydować na Prezydenta Miasta Elbląga, wtedy swój stołek w spółce żonie Pan odda albo komuś z rodziny w prezencie.
 • @Hhyyyy - Powinni, także w rządzie i wywalić tych wszystkich zacofanych starców z pisu i nie tylko.
 • Z kim PiS konfliktów nie ma mi powiedzcie. Do głowy przychodzi tylko kler.
 • "Jego zdaniem prezydent Elbląga nie postrzega radnych PiS jako partnerów do rozmów. " Czy to budzi czyjeś zdziwienie ? Niestety to pytanie nie jest i nie będzie ani laurką ani usprawiedliwieniem dla działań podejmowanych przez pana prezydenta Wróblewskiego i jego przybocznych. Glancowanie klamota na złoto i dewastacje zieleni miejskiej pod hasłem rewitalizacji bądź pielęgnacji, wystarczą by podziękować panu Wróblewskiemu za jego wysiłki na pełnionym stanowisku i całkowity brak zainteresowania fatalnymi działaniami podwładnych...
 • Traks dawno już odleciał w swoich teoriach. Niech sobie PiS weźmie ten Elbląg pod skrzydła. Dla mieszkańca nie zmieni się absolutnie nic. Tylko na razie daleko do wyborów 2024r. Jeszcze może się okazać od jesieni, że PiS za burtą a za rok w samorządowych to już zero szans na ciemnogród.
Reklama