UWAGA!

Rano jest ślisko na drodze. Kierowcy, noga z gazu i ostrożnie z hamowaniem!

 Elbląg, Rano jest ślisko na drodze. Kierowcy, noga z gazu i ostrożnie z hamowaniem!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dziś rano funkcjonariusze odnotowano 3 kolizje. Nie było wypadków drogowych.

Jedno ze zdarzeń to uderzenie autem w barierę ochronną na Trasie Unii Europejskiej. Miało ono miejsce jeszcze przed godz. 6. Inne to zderzenie dwóch aut: toyoty i renault w Bogaczewie na trasie S7. Jeszcze inne obsługiwane przez policjantów ruchu drogowego miało miejsce przy zjeździe z ronda przy ul. Nowowiejskiej. Wszystkie wymienione zdarzenia to kolizje, w których nikt z kierujących nie ucierpiał.

Szczególnie w nocy i rano może być ślisko. Jedźmy wolniej i ostrożnie. Pamiętajmy też by zachować bezpieczny odstęp od  aut, które są przed nami. Pamiętajmy, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania, nie uchroni nas przed "szklanką" na drodze.

Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • po co to sie pchaja za te kierownice skoro jezdzic nie potrafia? kupuja gruzy za 500 -600 zl ktore nie nadaja sie do jazdy. za 500 zl lepiej sobie kupcie bilet miesieczny i zasilajcie komunikacje miejska. dla bezpieczenstwa swojego i innych.
 • Do wioskowych mistrzów kierownicy myślicie, ze docierają takie komunikaty? Oni maja w 4 literach podwójne ciagle, przejścia dla pieszych, itd... Jedyne czego się boja to kary finansowe i taka powinna być strategia policji. Wyższe mandaty i łatwiejsze odbieranie Prawa jazdy takim samozwańczym mistrzom.
 • Na wioskach tłumokom nie przeszkadza, grzeją bez opamiętania a policja, no jak policja ! Dobrze oni wiedzą, gdzie, tylko jakoś dojechać nie mogą a my wciąż czekamy, nawet już korzenie zapuściliśmy od tego czekania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  zakorzeniony(2020-01-17)
 • @Gosc123 - Nic dodać i nic ująć, właśnie tak też to widzę.
 • Na wsi teraz dronami mierzą zanieczyszczenie powietrza i wioskowe trzęsą teraz du. mi, a powinni, bo kopcą aż nie ma czym oddychać. Policja słyszałam bierze też w tym udział. Żądamy czystego powietrza również na wsi!
 • Zapraszam Policje na ul. Grottgera w Elblągu. Kierowcy notorycznie parkują na powierzchni wyłączonej z ruchu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych przy sklepie mięsnym Jaga. Stwarzają duże zagrożenie dla pieszych.
 • Wszystkie graty na jednym placu ? Tylko pod E. Leclerk w Elblągu. Ustawić patrol na wyjeździe i w ciągu paru godzin zostaną odesłane na wieczny spoczynek te wszystkie auta za niecałe tysiac złotych którymi nebraska przyjeżdża na promocje tłuszczów utwardzonych i słodzone napoje gazowane dla Janusza i Halyny
 • Zaskoczył mróz drogowców, chodniki sliskie i jezdnia. UKSRAC WRESZCIE.
 • Ty opus ludzie kupują takie gruzy bo na wioski nie ma autobusów i nie ma jak dojechać do miasta jak jest 20 km. A jak ktoś ma 1000-1200 emerytury to kupuje gruza bo go nie stać na nowego i jedzie bo musi. Za taxe to za 1 przejazd do miasta i powrót to by taki zapłacił z 10% swojej emerytury.
 • To ile kosztuje nie ma znaczenia, ważne czy jest sprawny.
 • Chyba coś Ci się pomyliło. Gdzie tymi dronami mierzą? Przecież na wsi nie ma straży miejskiej nawet :D To pewnie jakiś właściciel albo domownik latał sobie koło domu. :D
 • Najbardziej kulturalni i z największymi umiejętnościami są kierowcy w Wiktorowie i Wikrowie.
Reklama