UWAGA!

Raport i kilkanaście uchwał

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej. Na posiedzenie przygotowano kilkanaście uchwał oraz raport o stanie środowiska w Elblągu.

Raport przygotowali przedstawiciele elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Mowa będzie m.in. o czystości wód, emisji zanieczyszczeń, o hałasie i odpadach. Poza tym radni mają zatwierdzić plan rekultywacji składowisk i gospodarowania odpadami. Część pieniędzy na ten cel miasto zamierza zdobyć m.in. z unijnego Funduszu Spójności. Koszt całej inwestycji to ponad 12,5 miliona euro. Rada ma również zająć stanowisko w sprawie sprzedaży należących do miasta lokali użytkowych. Zgodnie z projektem uchwały, pierwszeństwo zakupu mieliby ci, którzy te lokale już dzierżawią czy wynajmują.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • o której zaczyna się rada ?
 • jak zwykle beda klepac o srodowisku,maja hopla na punkcie ekologii.widocznie na niczym innym (m.in.na walce z bezrobociem) nie znaja sie.
 • andy masz racje w tym miescie zajmuja sie wszystkim poza potrzebami mieszkancow.a dzisaj podstawowa potrzeba to praca ale wtym zakresie pan prezydent z rada kompletnie nic niezrobili.Panie Prezydencie Rado co zrobiliscie by zmiejszyc bezrobocie .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec(2004-09-09)
 • Na początku kadencji niektórzy radni szpanowali projektem transmisji z posiedzeń... nawet naStronieUM-El brakuje choćby skrótowego opisu rozpatrywanych tematów, a zwłaszcza... info o decyzjach podejmowanych w naszym imieniu przez zarządzających naszym wspólnym majątkiem (nie odwrotnie~_~)
Reklama