UWAGA!

Ratowali Rzeczną przed zalaniem

 
Elbląg, Ratowali Rzeczną przed zalaniem
(fot. Elżbieta Tomasik)

Przez cały wtorek strażacy zawodowi i ochotnicy walczyli ze skutkami podtopień w gminie Pasłęk. Najtrudniejsza sytuacja panowała w Rzecznej, gdzie woda z rzeki Wąskiej zagrażała zabudowaniom. Zobacz zdjęcia naszej Czytelniczki.

W poniedziałek wieczorem poziom wody w rzece Wąskiej był przekroczony o 141 cm. W Zielonce Pasłęckiej wylała rzeczka Sirwa, w Stegnie – Elszka. – informuje Urząd Miasta i Gminy Pasłęk. - W poniedziałek w najbardziej newralgicznych miejscach położono ponad 28 tysięcy worków z piaskiem. W akcji ratowniczej uczestniczyło 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, 191 strażaków oraz 57 żołnierzy z 9. Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego.
       W Zielonce Pasłęckiej zostały zalane cztery budynki mieszkalne, we wsi Stegny – 16, w Pasłęku – 15. Z uwagi na wysoki stan wody most przy rondzie Itzehoe został wyłączony z ruchu, tym samym zamknięto ul. Zamkową. Wjazd do miasta możliwy jest jedynie od strony Krosno - Rzeczna.
       We wtorek woda w rzece powoli opadała, a najgorsza sytuacja panowała we wsi Rzeczna. Strażacy przez cały dzień walczyli, by nie dopuścić do zalania budynków mieszkalnych, układając wał z worków z piaskiem.
      
      
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chyba Stegny w gminie Pasłek, a nie Stegna.
 • Budować wały przeciwpowodziowe póki nie jest jeszcze za pózno !
 • co na to Śniecikowski z przydoopasami od brania kasy na stołkach i mydlenia oczu jak wszystko jest dobrze przed wyborami ? Pieniędzmi trzeba umieć rządzić a nie wydawać i przytulać do siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Pasłęk,ok(2017-09-19)
 • Stek bzdur, Rzeczna jest na górce i Wąska choćby się zes... nic tam nie zatopi i podtopi, jakieś ćwiczenia robili z ratowania pol i łąk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  7
  Rzeczna(2017-09-19)
 • Jak było w Rzecznej - nie wiem, ale Wąska w Węzinie przelewała się przez wały. Mieszkańcy ładowali piasek do worków i na bieżąco łatano miejsca, w których wały puszczały. Na polach za Nowy Dworem - jezioro. Podobnie na drodze za Węziną w kierunku Komorowa Żuławskiego - na polach jezioro, które w pewnym momencie już zalewało (czy dalej zalewa - nie wiem. .. ) drogę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Węzina(2017-09-19)
 • Przykro to pisać ale takie akcje są spóźnione, bezsensowne i mają jedynie na celu podnieść morale lokalnej społeczności. Za późno. Woda już się rozlała. Trzeba działać prewencyjnie i przede wszystkim DBAĆ O ROWY MELIORACYJNE!
 • Oczywiście, lepiej działać prewencyjnie, ale nie przesadzałabym z tą bezsensownością. Zawsze to jakieś tamowanie.
 • gęsto się ustawili że oddychać nie było czym nie mówiąc już o pracy
 • w telewizji powiedzieli, że cała Rzeczna zalana, cała wieś, ha, ha, ha,...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  zalany z Rzecznej(2017-09-20)
 • daremna robota. ale przynajmniej chłopaki z remizy wyjechali zamiast sie obijać
Reklama