UWAGA!

Ratusz z widokiem na Zalew Wiślany

 
Elbląg, Urzędnicy rozpoczną pracę w nowym ratuszu w Tolkmicku już w październiku
Urzędnicy rozpoczną pracę w nowym ratuszu w Tolkmicku już w październiku (fot. Anna Dembińska)

Tu będzie urzędował burmistrz, ale nie tylko mieszkańcy będą mogli złożyć mu wizytę. Turyści odwiedzą ciekawe wystawy, obejrzą stare zdjęcia lub całkiem nowe obrazy, a z wieży "rzucą okiem" na Zalew Wiślany. Nowy ratusz w Tolkmicku będzie gotowy we wrześniu.

Tolkmicko miało kiedyś ratusz, który został zniszczony w 1945 r. przez Armię Czerwoną. Od tego czasu jedyną atrakcja rynku małego miasteczka był zabytkowy kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła. Ale to się zmieni. W 2013 r., w miejscu dawnej restauracji "Fregata", ruszyła budowa nowego ratusza, która właśnie dobiega końca. Koszt inwestycji to ponad 8,5 mln zł (razem z wykupem gruntu), z czego połowę stanowią środki unijne.
       - W tej chwili trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu – mówi Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli rozpocząć przeprowadzkę, by od października urzędować w nowym miejscu. Budynek będzie pełnił dwie funkcje – kontynuuje burmistrz Lemanowicz. - Z jednej strony, będzie to urząd, z drugiej zaś atrakcja turystyczna. Obok gabinetów są bowiem sale wystawowe, które będą dostępne także poza godzinami pracy urzędu. Turystów zachęcamy do korzystania z wieży, z której rozciąga się widok na Zalew Wiślany i na okolice Tolkmicka. Na wieżę będzie można wjechać windą, będzie też dostępna luneta.
       Budynek, w którym dotychczas mieścił się Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko zostanie wystawiony na sprzedaż. Burmistrz ma nadzieję, że nowy właściciel stworzy tu miejsca noclegowe.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama