UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rok w Schengen

Elbląg, Rok w Schengen

Wczoraj (10 grudnia) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się konferencja pt. „Rok w Schengen”, której celem była wymiana spostrzeżeń i doświadczenia zdobytego w czasie pierwszego roku uczestnictwa Polski w strukturach Schengen. Od stycznia 2009 roku katalog zadań Straży Granicznej zostanie poszerzony.

W naradzie wzięli udział m.in. przedstawiciele W-MOSG, w tym komendant Oddziału ppłk SG Przemysław S. Kuźmiński, Izby Celnej w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego i Okręgowej Inspekcji Pracy.
     - Od stycznia 2009 r. katalog zadań Straży Granicznej zostanie poszerzony o uprawnienia do kontroli legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców oraz powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom - informuje ppor. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - Pozwoli to na kontrolowanie nie tylko pobytu na terytorium Polski cudzoziemców, zgodnego z literą prawa, ale również podejmowanie pracy na terenie Polski. Straż Graniczna jest instytucją, która najczęściej ma do czynienia z cudzoziemcami. Obecnie w bezpośrednich kontaktach z obywatelami innych państw mogliśmy kontrolować dokumenty pobytowe, a w przypadkach, kiedy tym sytuacjom towarzyszyła praca, posiłkowaliśmy się np. Inspekcją Pracy. Od stycznia to się zmieni, będziemy samowystarczalni, uzbrojeni w narzędzia do przeprowadzenia kompleksowej kontroli cudzoziemców. Konferencja „Rok w Schengen” ma na celu uprzedzić zaskoczenie wszystkich zainteresowanych w styczniu 2009 r.
     Funkcjonowanie w strukturach Schengen to również nowe inwestycje. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej kontynuowane są inwestycje na ponad 40 mln zł, obejmują one m.in. modernizację i budowę placówek Straży Granicznej oraz rozwój systemów teleinformatycznych. Środki finansowe przeznaczone na inwestycje pochodzą m.in. z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, a także ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama