UWAGA!

Rolnicza blokada w powiecie nowodworskim tymczasowo złagodzona

 Elbląg, Protest na ulicach Elbląga, 9 lutego.
Protest na ulicach Elbląga, 9 lutego. Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl

Dziś (29 lutego) zmieniono czas trwania rolniczej blokady na trasie S-7 w powiecie nowodworskim, o czym w mediach społecznościowych poinformowała policja. Droga w ten czwartek ma być blokowana do 16, nie wiadomo jednak, na jakie działania zdecydują się rolnicy w kolejnych dniach.

Skąd zmiana w czwartkowym harmonogramie blokady?

- Zostaliśmy zaproszeni do Centrum Dialogu na spotkanie z premierem. Zależnie od tych rozmów będziemy dalej decydować, co z blokadą - mówi Andrzej Sobociński, rolnik z Żuław, członek zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej.

Do protestów rolników, organizowanych niedawno także w Elblągu m. in. w związku z "zielonym ładem" i napływającym z Ukrainy zbożem (szerzej pisaliśmy o tym m.in. tutaj) odniósł się na środowej konferencji prasowej Donald Tusk. Podajemy za tvn24.pl:

- W Centrum Dialogu spotkam się z liderami wszystkich protestujących grup, w Warszawie, na granicy z Ukrainą. Mamy bardzo poważny problem - mówił premier. Szczyt rolniczy ma się rozpocząć dziś, 29 lutego o godzinie 14.

Nowodworska policja informuje o objazdach związanych z blokadą. Szczegóły w poście poniżej.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Łaskawi Ci terroryści. Wstyd, tubą medialną jest bandy jest Policja zamiast rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji.
 • Łagodzą protest, bo rząd obiecał im 1,5 mld. euro z UE. Wiadomo było od początku, o co hipokryci walczą. Polski chłop za kasę, to by własną matkę sprzedał.
 • Jak będziecie wracać na miejsce protestu i ponownie tworzyć blokadę, pamiętajcie komu robicie krzywdę: NAM ZWYKŁYM OBYWATELOM, którzy z waszą sytuacją mają NIC wspólnego. Bo ci, którzy rzekomo was robią w bambuko, siedzą w swoich willach i się Z WAS ŚMIEJĄ!. Nie pozdrawiam rolexów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  60
  6
  bez_pozdrownienia(2024-02-29)
 • Pole wam zablokuje w maju wtedy pogadamy.....
 • Rolnik znowu na kasę czeka, ciągle im mało a reszta ? Budowlańcy ? Kto im da ?
 • Pisowcy nawywijali, więc ja nie mam zamiaru płacić za ich decyzje. Gdzie rolnicy mieliście rozumy 15.10? Ja wam powiem, życzę wam jak najgorzej, nie jesteście zbawicielami narodu. Istnieje coś takiego, jak wolny rynek i handel. Wy wyjedziecie na pola latem, to ja skutecznie będę wam utrudniać dotarcie do pól. Unia jest zła, ale jak chodzi o pieniądze, to wiecie gdzie kundle uderzać.
 • Jakoś mi tych judaszy nie żal !
 • Ile kosztowała ta piękna trumiejka ? Kto ją ufundował?
 • Marcin twoja trumna jest mega!
 • Sprzedadzą swoje słuszne postulaty za parę groszy dopłat, co w niczym nie rozwiąże problemu, a tylko pokaże że chodziło wyłącznie o kasę dla tej grupy zawodowej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  4
  Upadły Harley(2024-02-29)
 • Jak wynika z historii, w tym państwie inaczej nie da się wprowadzać zmian, czy temat dotyczy pielęgniarek, nauczycieli, policji, itp. Rolnicy za to powinni podać firmy, które skupują te produkty z Ukrainy, a które później nam są sprzedawane, ja już kilka produktów takich firm omijam z daleka. Ten problem nie dotyczy tylko rolników.
 • A w czerwcu 2024 na targach rolniczych w Starym Polu szeroko się będą wozić prowadząc rozmowy o zakupach nowych bajecznych maszyn za setki tysiące PLN. Rolnicy, którzy dobrze zarządzają swoimi plantacjami nie siedzą tam na blokadach jak pajace. Kontrakty na odbiór plonów mają podpisane. Plony rosną, whisky w lodówce, drogi SUV w garażu. Nie jeden, bo jeden roboczy a drugi do kościoła. Zimą Dominikana. Latem Chorwacja. Odciąć tych krzykaczy od przywilejów dopiero się złożą pod siebie.
Reklama