UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rondo i tor jeszcze w tym roku

 
Elbląg, W tym miejscu powstanie rondo
W tym miejscu powstanie rondo (fot. arch. AD)

Przynajmniej takie są plany samorządu. Tor wrotkarski przy ul. Agrykola ma powstać do końca sierpnia, natomiast rondo na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Konopnickiej do połowy listopada. Obie inwestycje dofinansują środki pochodzące spoza miejskiej kasy.

Stary tor już nie będzie taki stary
       Około 5,1 mln złotych – tyle będzie kosztowała przebudowa toru wrotkarskiego przy ul. Agrykola. Milion wyłożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki, kolejne pół miliona dołożył marszałek. Za te pieniądze miejsce to zmieni się – istniejący tor zostanie rozebrany, a zamiast niego pojawi się nawierzchnia betonowa z orurowaniem chłodniczym i bandy. Zakupiony zostanie również agregat. Dzięki temu mniej więcej od połowy listopada aż do początku marca, w zależności od pogody, w miejscu tym trenować będą mogli np. panczeniści. Zmieni się również obszar wewnątrz toru. To tam powstaną trzy nowe boiska – do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz w tenisa.
       Wszystko zostanie oświetlone, pojawią się ławeczki, śmietniki, chodniki i ogrodzenie. Nie będzie natomiast podziemnego przejścia na płytę boiska co – jak podkreślali urzędnicy – pozwoliło ograniczyć koszty o kilkaset tysięcy złotych.
      
       Tam będzie jazda na okrągło

  Elbląg, Witold Wróblewski, prezydent miasta, w asyście wiceprezydenta Nowaka podpisał dziś (6 maja) umowy z wykonawcami
Witold Wróblewski, prezydent miasta, w asyście wiceprezydenta Nowaka podpisał dziś (6 maja) umowy z wykonawcami (fot. Michał Skroboszewski)

 Druga inwestycja, która właśnie została oficjalnie przypieczętowana, to rondo z czteroma wylotami na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ul. Konopnickiej. Fragment tej ostatniej – do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego – również zostanie przebudowany. Pojawią się m.in. nowe chodniki, zatoki autobusowe, polepszy się nawierzchnia jezdni i oświetlenie. Całość będzie kosztowała niecałe 1,2 mln zł, z czego do 50 proc. wszystkich środków będzie pochodziło z tzw. schetynówek.
       Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w tym miejscu.
       - W najbliższym czasie zaproponujemy zarządcy dróg projekt tymczasowej organizacji ruchu. Przedstawimy kilka wariantów do omówienia i zatwierdzenia – mówił Piotr Kęsikowski z firmy Skanska, która wykona inwestycję. - Im więcej uda nam się wyłączyć odcinków dróg z ruchu, tym termin realizacji będzie krótszy.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama