UWAGA!

Rowerem do Krasnego Lasu za 3 miliony

 
Elbląg, Na razie ścieżka rowerowa prowadzi do Zajazdu, w przyszłym roku zostanie wydłużona do Krasnego Lasu
Na razie ścieżka rowerowa prowadzi do Zajazdu, w przyszłym roku zostanie wydłużona do Krasnego Lasu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

3 miliony zł – tyle wynosi najniższa oferta na wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej do Krasnego Lasu, jaka wpłynęła do elbląskiego ratusza. Dodatkowo oferent zadeklarował zatrudnienie pięciu bezrobotnych. Być może już w październiku przyszłego roku będziemy mogli bezpiecznie pojechać rowerem do tej urokliwej dzielnicy Elbląga.

Krasny Las to stosunkowo młoda dzielnica Elbląga, w ostatnim czasie przeżywa dynamiczny rozwój. Mieszkańcy od lat domagają się budowy ścieżki pieszo-rowerowej, która zwiększyłaby ich bezpieczeństwo, dotychczas piesi muszą bowiem poruszać się po ruchliwej drodze. W końcu dopięli swego: dzięki wygranej w budżecie obywatelskim powstała dokumentacja inwestycji, wybudowano też pierwszy 800-metrowy odcinek z Bielan do Zajazdu. A dziś w ratuszu otwarto oferty w przetargu na budowę dalszego odcinka o długości ponad 2 km. Nowa ścieżka wraz z oświetleniem ma się kończyć wjazdem do lasu na skrzyżowaniu ul. Fromborskiej z ul. Lema. Będzie to naturalne połączenie ze ścieżką, która łączy się następnie z ogólnopolską trasą Green Velo.
       Na przetarg wpłynęły cztery oferty, z których najtańsza (firmy Skanska) opiewa na 3 mln zł. Miasto na ten cel chciało przeznaczyć 4,2 mln zł. To oznacza, że wykonawca zmieścił się w limicie finansowym ratusza i jeżeli tylko nie będzie błędów w ofercie, to budowa będzie mogła się rozpocząć. Warto zwrócić uwagę, że pozostałe oferty również mieszczą się w limicie przewidzianym przez ratusz.
       Ten przetarg był pierwszym w historii elbląskiego samorządu, w którym oferenci mogli zdobyć punkty za zatrudnienie bezrobotnych. Zatrudnienie pięciu osób bez pracy zadeklarowało trzech z czterech oferentów.
       Prace mają zakończyć się do końca września 2017 roku. Zwycięzca przetargu wybuduje 2-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy, wyremontuje i wyreguluje zjazdy oraz postawi nowe oświetlenie uliczne i postawi małą architekturę, m.in. ławki. Na swoje prace udzieli 60-miesięcznej gwarancji.
       Samorząd chcę tę inwestycję dofinansować ze środków unijnych. Będzie wnioskował o 2 miliony złotych na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia Mazury”.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • obecnie infrastruktora rowerowa w elblagu zajmuja sie kompletni de.., niekompetentne imbecyle czego rpzykladem jest green velo w bazantarni. tych ludzi trzeba jak najszybciej odsunac od wladzy. prawdopodobnie siłą bo inaczej te partyjne kacyki nie oderwa sie od koryta. oczyscmy elblag! ZACZNIJMY OD um I OBALENIA PREZYDĘĘĘTA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  11
  turban(2016-11-09)
 • a kiedy do Krasnego Lasu można będzie dojechać drogą przez Modrzewinę w którą wpierniczono tyle milionów złotych że to się w głowie nie mieści.
 • A ja bym chcial sie dowiedziec kiedy bezpiecznie pojade po ulicy Mazurskiej chociaz do Rubna? Jest tu duzo wiecej rowerzystow niz do Krasnego Lasu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  5
  Boatek(2016-11-09)
 • Sebastianie, szlak GreenVelo łączy się z ulicą Fromborską w Próchniku, a nie Krasnym Lesie. I to tam (ul. Jelenia Dolina) docelowo ma dojść ddr wzdłuż Fromborskiej. Mapa Google prawdę powie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  MARECKY(2016-11-09)
 • A te lampy to nie w tą strone
 • Chyba złoty ten rower?
 • Green Velo dla Olsztyna to setki kilometrów nowej nawierzchni oddzielonej od dróg po których poruszają się samochody. GreenVelo dla Elbląga to ruchliwa ulica pozamiejska z wbitą blachą na drzewie z namalowanym rowerem.
 • ja generalnie do krasnego lasu jadę na rowerze praktycznie za free poza kosztem przeglądów, te 3 bańki to jakaś FARSA tym bardziej że część ścieżki jest już wykonana!
 • Skoro farsa to wybuduj za milion. .. kto Ci bronił stanąć do przetargu???? A jakbyś to zrobił za 2 miliony zarobiony byłbyś na lata. .. .Krzyczeć FARSA pierwszy. .. jak zawsze sami krytykanci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  5
  elblagpieknemiasto(2016-11-09)
 • za taką kasę lepiej tego nie robić!!!
 • Ścieżka rowerowa do Krasnego Lasu z pewnością nie posłuży tylko mieszkańcom tego urokliwego osiedla, lecz przedewszystkim całego Elbląga, gdyż jak przychodzi sezon rowerowy to dzinnie przejeżdż tą bardzo niebezpieczną drogą dziesiątki rowerów, a w lecie to podejrzewam, że lekko kilka set. Skoro Maisto zaoszczędziło na oferentach to może rozbuduje małą infrastrukturę, nie tylko w ławki, ale jakiś plac zabaw lub urzadzenia fitnes :-).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Rowerzysta(2016-11-09)
 • Green Velo omija Olsztyn szerokim łukiem. I nie była to inwestycja miejska, więc reklamacje do kogo innego. Ścieżka do Krasnego Lasu jest jednym z lepszych pomysłów rowerowych w mieście. Wystarczy wsiąść na rower i udać się na północ, żeby się o tym przekonać. Z fotela to można sobie tylko ponarzekać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  1
  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww(2016-11-09)
Reklama