UWAGA!

Rowerem wjechał wprost pod samochód

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 33
  komentarze
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-06-11
19:27
 

Dziś (11 czerwca) około godz. 18.30 na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z Al. Piłsudskiego rowerzysta wjechał wprost pod samochód. Rannego mężczyznę zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut odbywał się wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że 76-letni mężczyzna jechał rowerem ul. Modlińską od strony Szczecińskiej. Na skrzyżowaniu z Al. Piłsudskiego, skręcając w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony ul. Królewieckiej 39-letniemu kierowcy audi. Jeszcze przed przejściem dla pieszych rowerzysta wjechał wprost w nadjeżdżający pojazd,  uderzając w prawy bok z przodu audi.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Rowerzysta z ogólnymi obrażeniami ciała i raną głowy został przetransportowany do szpitala. Policjanci z drogówki wezwali również policyjnego technika. Zarówno rowerzysta jak i kierujący audi byli trzeźwi. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Ruch w rejonie wypadku na czas pracy pogotowia ratunkowego i funkcjonariuszy był utrudniony i odbywał się wahadłowo.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Normalka, rowerzyści tak jeżdżą w Elblągu. Normą jest już wjeżdżanie na przejście na pełnej prędkości, bo przecież mają teraz pierwszeństwo na przejeździe dla rowerów. .. Więcej takich mądrych przepisów
 • Dziś jeden z rowerzystów przejezdzał na kazdym czerwonym swietle przez przejscia powinni mieć rejestracje zeby spisywać takich głupoli
 • Mam pytanie, rozumiem, że rowerzysta ma pierwszeństwo na przejeździe dla rowerów przed samochodem skręcającym i przecinającym ścieżkę, ale czy rowerzysta może przejeżdżać tymi przejazdami z dużą prędkością? Jest jakiśprzepis prawny normujący zachowanie rowerzystów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  10
  edekkredek(2014-06-11)
 • a ja dziś jechałem skuterem (rzadko to robię) i w czasie jednego przejazdu przez miasto 4 samochody zepchnęły mnie na pobocze, mimo, że jechałem przy krawężniku, więc nie mówcie, że to tylko rowerzyści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  12
  kierowcazawodowy(2014-06-11)
 • Do xsxsx - a jak samochody wjeżdżają na pełnej prędkości na przejście dla pieszych to jest w porządku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  19
  kropkanadu(2014-06-11)
 • Mnie też dziewczyna wpadła na maskę nadgorliwi przechodnie wezwali policję a oni poszli po najmiejszej lini oporu wystawili mi mandat 250 i 6 k punktów karnych pomimo że dziewczyna niepełnoletnia nie miała karty rowerowej i nie miała pojęcia o ruchu drogowym przez pasy jechała rowerem nie prowadziła chociaz za pasam i była ściezka rowerowa ona jechała przez pasy wypadła za bloku i nie zdążyła zachamować lecz wina moja za duzo pozwolono roweżystom śmigają przed samochodami jak perszingi i nikt nic nie robi trzeba biegiem uciekac z chodnika bo jedzie rower
 • Jeżeli miałeś jakiekolwiek wątpliwości trzeba było nie przyjmować mandatu i Twoją sprawę rozpatrzyłby sąd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  2
  leroij(2014-06-11)
 • 76 letni rowerzysta buahahaha, ciekawe czy widział przednią oponę. Lachę i piechotą zapieprzać a nie rowerem.
 • 76 lat?? To nieprawda - ludzie tak długo nie żyją :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  15
  Darwin(2014-06-11)
 • Błąd rowerzysty przez to przejście nie wolno przejeżdżać rowerem, należny zejść i przeprowadzić rower.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  1
  zsdcx(2014-06-11)
 • Mam jedno przesłanie dla rowerzystów. Jeżeli nawet macie rację to i tak nikt Wam zdrowia i życia nie zwróci. Takie tam kredo życiowe. :)))
 • Ty cFaniaku z tym swoim kredo, to znaczy, że silniejszy ma racje? To wysiądź kiedyś z tej swojej puszki siądź na dwa koła i zobacz jak głęboko w dupie mają cie inni użytkownicy drogi. Nie popieram łamania przepisów obojętnie czy to kierowca samochodu czy roweru, Chciałbym zwykłego zrozumienia.
Reklama