UWAGA!

Rowerowe absurdy (śladem publikacji)

 Elbląg, Rowerowe absurdy (śladem publikacji)
fot. nadesłana

W nawiązaniu do artykułu "Absurd w środku miasta" opisującego absurdy na drodze rowerowej wzdłuż drogi 504 chciałbym przedstawić kolejne buble, które akurat są zgodne z prawem, ale ich powstanie nie powinno mieć miejsca.

Gdy w ubiegłym roku złożyłem wniosek o przeprowadzenie korekt na drogach rowerowych przy ul. 12 lutego otrzymałem odpowiedź, że problem wyolbrzymiam, a zastosowane rozwiązanie zapewnia optymalne bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców). Na papierze może jest to prawidłowe rozwiązanie, ale w rzeczywistości jest inaczej. Rowerzyści jadąc drogą rowerową pokonują ją częściowo kostką kamienną, a także kawałkiem trawiastej skarpy co zdaniem elbląskiej Władzy nie jest zabronione przez Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
       Kolejnym absurdem, który powstał wbrew logice jest ustawienie znaku końca drogi rowerowej przy przejeździe przez ulicę Rechniewskiego co zmusza rowerzystę do zejścia z roweru i przeprowadzenia go przez jezdnię. Wzdłuż ul. Brzeskiej po obu stronach skrzyżowania z ul. Rechniewskiego znajdują się drogi rowerowe, a samo przejście jest na tyle szerokie, że możliwe jest wyznaczenie przejazdu dla rowerzystów. Może problemem jest kawałek trawiastej nawierzchni znajdujący się na DDR? Jeśli taką nawierzchnię dopuszczono do użytku przy ul. 12 lutego, to dlaczego problem jest przy ul. Brzeskiej?
       Inne „ciekawe” rozwiązanie stosowane przy drogach rowerowych powstałych przy inwestycji modernizacji drogi 503 to brak płynnych zjazdów/wjazdów na ulicę w momencie, gdy droga rowerowa ulega zakończeniu/rozpoczęciu.
       Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie zaniedbania wkrótce zostaną naprawione.
      
Robert Turlej

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • MEGA ABSURDEM jest wydawanie FORTUNY na drogi rowerowe a rowerzyści jeżdżą po jezdni równolegle do istniejących dróg rowerowych ignorując je i stwarzając ogromne zagrożenie dla ruchu drogowego. Kiedy Policja zacznie to egzekwować ?!
 • policja nie zacznie nic egzekwowac bo wie ze wiekszosc tych drog rowerowych ni8e nadaje sie do azdy rowerem. A ty masz ograniczone myslenie. to tak jakby ci kazali jezdzic osobowka po zaoranym polu. pomiał!? Wiekszosc tych elblaskich DDR moze i nadaje sie do jazdy ale tylko na tzw góralu z oponami 2.0 ewentualnie 2.2.O tych z wezszymi oponami zapomniano wiec jezdza po jezdni skoro urzednicy i projektanci sa tak glupi.
 • kiedy w końcu policja zacznie prześladować rowerzystów jak resztę kierowców ?
 • Turlej, zajmij sie uczciwa praca
 • poza tym poprosze o jakis filik z instrukcja co dalej zrobic gdy napotkam taki wlasnie bubel jak na zdjeciu jadac rowerem? Podobna sytuacja jest na pocztowej obok przystanku taxi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  korba666(2014-09-05)
 • " co zmusza rowerzystę do zejścia z roweru i przeprowadzenia go przez jezdnię. " Takich miejsc jak to opisane, albo takich gdzie DDR kończy się bez możliwości zjechania z niej, jest w naszym pięknym miejsc wiele. Tak wiele, że czasami myślę, że to działanie celowe i z czasem powstaną tam stanowiska teleportacyjne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww(2014-09-05)
 • .. .pięknym mieście. .. oczywiście :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww(2014-09-05)
 • korba666 tłumoku intelektualny kierowca samochodu widząc drogę dla rowerów nie spodziewa się na jezdni takiego barana jak ty. Częstym zdarzeniem jest jadący dostawczak wymijający rowerzystę w ostatniej chwili i osobówka jadąca z dostawczym wpadająca na rowerzystę. A w konfrontacji samochód (jakieś 1400 kg metalu) kontra rowerzysta ( rower + cyklista to ze 120 kg) rowerzysta jest na straconej pozycji - CZYSTA FIZYKA !
 • hej otatni pacanie: wlasnie po raz kolejny pokazales swoja glupote i przyznales sie do braku umiejetnosci jazdy autem. skoro siedzisz na dupie jakiejs ciezarowce czy dostawczakowi ze nie jestes w stanie zareagowac na to co dzieje sie przed toba. taka moja dobra rada: nie wsiadaj za kierownice bo stwarzasz ogromne zagrozenie tym bardziej ze w twoich lapach jest smiercionosne narzedzie o masie 1400 kg. taka bron w lapach glaba stwarza ogromne niebezpieczentwo dla innych urzytkownikow ruchu w tym roerzystow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  korba666(2014-09-05)
Reklama