UWAGA!

Rozbili auto i uciekli

Elbląg, Rozbili auto i uciekli
fot. MW

Około godziny 21.30 w Kazimierzowie, przy wylocie ul. Nowodworskiej na siódemkę dachował ford mondeo. Kierowca i pasażer zbiegli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało - obaj byli pijani.

Oficera dyżurnego elbląskiej policji o zdarzeniu poinformowali kierowcy przejeżdżających siódemką samochodów. Na miejsce wysłano karetkę pogotowia i patrol policji. Policjanci na miejscu znaleźli doszczętnie rozbity samochód, lecz po kierowcy i pasażerze nie było śladu. Mężczyzna, mieszkający w pobliskim gospodarstwie powiedział, że widział dwie osoby przebiegające przez podwórko w kierunku pól.
     Poszukiwania wokół miejsca zdarzenia nie przyniosły rezultatu. Zniszczenia samochodu oraz to, że na jednym z siedzeń była krew, wskazywały na to, że podróżujące nim osoby mogły zostać ranne.
     Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia dotarła matka kierowcy, którym okazał się 22-letni Kamil Ż. Kobieta powiedziała policjantom, że zaraz po wypadku syn zadzwonił do niej, powiedział, że rozbił samochód i że zamierza popełnić samobójstwo. Rozłączył się i nie odbierał już telefonu.
     W tym momencie zapadła decyzja o zintensyfikowaniu poszukiwań. Policja sprowadziła na miejsce psa tropiącego, a reporterzy Portelu i Elbląga24, wraz z dobrze znającym teren mieszkańcem sąsiedniego gospodarstwa, zaczęli przeczesywać polne drogi, którymi mogli oddalić się uczestnicy wypadku. Poszukiwania w trudnym, pociętym kanałami terenie nie przyniosły jednak rezultatu.
     Na szczęście po kilkudziesięciu minutach okazało się, że Kamil Ż. odnalazł się – przez pola dotrał do Elbląga i skontaktował z matką, która odwiozła go, wraz z podróżującym z nim pasażerem do szpitala. Jak się okazało po badaniach – kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu, pasażer – 0,7 promila.
     W tej chwili na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Elblągu, którzy wraz z technikiem kryminalistycznym dokumentują przebieg zdarzenia. Po ustaleniu, jakie obrażenia ma kierowca, zostanie podjęta decyzja czy zostanie zatrzymany w szpitalu, czy trafi do policyjnego aresztu.
     

 

MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szukać. Znaleźć. Dość piratom drogowym!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  triniktel(2008-05-19)
 • Ludzie, to młody człowiek. Zycie przed nim. Zagrożenie jednak dla innych jest większe. Tym bardziej. Domagam się ukarania. Chcę być bezpiecznym na drodze. Dość piractwu i pijaństwu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2008-05-19)
 • coraz więcej wypadków i to z winy lub z udziałem małoletnich, czytaja to widza czy nic im nie przemawia do rozsadku ?Codziennie na mojej ulicy buszują i szpanuja jeden przed drugim rozum w kieszeni a szpan na tapecie. Nie żałuje ich jeszcze dobrze lać i patrzyc czy rowno puchnie. Najgorsze tylko żę cierpią niewinne osoby siebie zabijesz na własne życzenie!!!!! ale dlaczego innych. małoletni którzy wybierają sie na prawko powinni byc poddawani niemalże jakimś testom psychologicznym jak w polcji! hehe co by pewno i tak nie wiele dało.
 • Mr Mincek teraz ty !!! Dawaj posta!!!
 • Dlaczego piszesz o wypadkach z udziałem małoletnich? Kierowca był pełnoletni. ..
 • pelnoletni ale glupi malolat
Reklama