UWAGA!

Rozmowy na półmetku kadencji

 Elbląg, Rozmowy na półmetku kadencji
fot. WS

Prawie trzy godziny trwało wieczorne (10 grudnia) spotkanie prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka z mieszkańcami miasta, wśród których byli inicjatorzy referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miejskiej. Spotkanie było spokojne i rzeczowe i ograniczyło się do pytań elblążan, na które odpowiadał prezydent i jego ekipa.

Datę wybrano nieprzypadkowo – dziś mijają dokładnie dwa lata od zwycięstwa Grzegorza Nowaczyka w drugiej turze wyborów prezydenckich. Spotkane miało jednak całkiem roboczy charakter. Najpierw pytania prezydentowi Nowaczykowi zadawała dziennikarka Mira Stankiewicz, która prowadziła całe spotkanie, potem pytali elblążanie. Wybrano formułę pytanie-odpowiedź. W niektórych odpowiedziach Grzegorza Nowaczyka wspomagali wiceprezydenci Grażyna Kluge, Adam Witek i Tomasz Lewandowski oraz miejscy urzędnicy.
       W sumie zadano około 30 różnych pytań, m.in. o wiadukt na Zatorze, budowę nowego stadionu, budżet obywatelski, planowanie przestrzenne miasta, dziurawe ulice, perspektywy komunikacji tramwajowej, a nawet modernizację drogi nr 22 z Elbląga do Malborka.
       Na spotkanie przyszło 150 (może trochę więcej) osób, sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego była wypełniona. Świadczy to o zainteresowaniu elblążan tego rodzaju dyskusjami z władzą. Prawdopodobnie frekwencję „podbiły” zapowiedzi zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia w mieście referendum, nie zmienia to jednak faktu, że elblążanie są zainteresowani takimi rozmowami o problemach swojego miasta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na tym jednym spotkaniu z mieszkańcami się nie skończy.
       Szersza relacja jutro.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na pytanie jednego z uczestników dzisiejszego spotkania w Ratuszu Staromiejskim ". .. kto jest za referendum. .. " podniosło rękę 5 osób, a na sali było ponad 150 osób!!! Przedstawiciele grupy referendalnej i Ruchu Palikota błaznowali wprost proporcjonalnie to jakości dokonywanych wpisów na portalach internetowych i swoim postępowaniem chamskim tylko zniechęcili jeszcze niezdecydowanych obywateli do siebie i Referendum i dzięki im za to! Krótko mówiąc Prezydent Nowaczyk wygrał przez nokaut w 4 rundzie dziesięciorundowego pojedynku! BRAWO Panie Prezydencie Nowaczyk!
 • najgłośniejsi okazali się najsłabsi, przedstawiciele grupy wolny Elbląg nie byli w stanie zadać żadnego konkretnego pytania. .. tylko krzyki i nic więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  powaznie(2012-12-10)
 • A 150 osób to jaki promil mieszkańców? Widać wyraźnie gdzie maja zaproszenia tego. ..
 • Wyszedłem po 30 minutach jego gdakania. ..
 • mnie tam nie było ale śmiem przypuszczać że duża część obecnych to pracownicy UM bo tak się niestety odbywały inne spotkania z prezydentem np. otwarcie sezonu rowerowego tam 90% to byli pracownicy UM.
 • Szczekaj, karawana idzie dalej!
 • 3/4 obecnych, którzy byli na spotkaniu połowinkowym z panem Prezydentem to zdyscyplinowani do obecności pracownicy urzędu na czele z dyrektorami, ich zastępcami i resztą. .. , dyrektorzy elbląskich zależno-ratuszowych instytucji, co zauważyłam nierzadko aroganccy w swoich odpowiedziach wobec szczątkowej obecnej na sali garstki mieszkańców Elbląga. Wiernym urzędnikom należy się. .. podwyżka na koniec roku. .. tak jak pozostałym mieszkańcom. Też POdwyżka, ale POdatków :D W dwóch słowach - PROPAGANDA SUKCESU ! Tylko, że po dwóch latach urzędowania tej ekipy w ratuszu, można mówić tylko o PROPAGANDZIE. Sukcesu panowie z ratusza nie osiągniecie przy waszej ignorancji społeczności elbląskiej.
 • Prawda jest taka że formuła spotkania praktycznie wykluczyła faktyczną dyskusję na jakikolwiek temat, Jedyna konkretna odpowiedz jaką uzyskałem dotyczyła ZBK - podwyżki czynszowe uzasadniają zaplanowane remonty mieszkań komunalnych / wreszcie z tym że jakoś ich w budżecie nie widać /i padło zapewnienie że budynki w zlym stanie technicznym nie podlegają sprzedaży. Uzyskałem zatem odpowiedz na dwa z 16 pytań czyli 1/8.Pan Prezydent miał niestety spotkanie i nie mógł udzielić odpowiedzi na pozostałe 14.Wypada jednak postawić i pozostałe 14 stąd z niecieprliwością oczekuję kolejnych tym razem debat i raczej konkretnych i merytorycznych. Problemem okazała się też prowadząca spotkanie bo jakby za wiele pytań zadała zbyt ogólnie aby było i za mało było czasu na pytanie. Parę wypowiedzi wprost w formie rysu historycznego. Co do zachowanie sali to jeden dysonans - kto "mruczał" skoro na sali było zaledwie 5 mieszkańców opowiadającym się za referendum ? Pewnikiem krasnoludki, ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2012-12-11)
 • na półmetku kadencji pozostanie tylko i wyłącznie wstyd oraz odbędzie się referendum, które spowoduje odwołanie naszego panującego nam grzegorza n.
 • Jakie referendum, o czym Wy mówicie ? Tylko chory na umyśle w połowie kadencji będzie za referendum, które jakby sie odbyło to niecały rok przed końcem kadencji. ..
 • Szanowny Panie Lewandowski. Prowadząca wykazywała anielską cierpliwość tolerując Pana wystąpienie. Tezy zamiast pytań. No może mimochodem i na wyraźne żądanie. Zajął Pan mnóstwo czasu z którego prawie nic nie wynikało poza autoreklamą. To brak szacunku dla pozostałych którzy też chcieli zadać pytanie. Myli się Pan, tych za referendum było dużo więcej (wide pytanie Parzycha). A buczenie, głośne komentarze. .. .No cóż jaka kultura takie zachowanie.
 • Prawda jest taka, że grupa referendalna miała swoich przedstawicieli, usadzeni w szeregu wychodzili jeden za drugim. Niestety poziom pytań był tak niski, że praktycznie nie wnosił niczego do dyskusji. Już nie wspomnę o niekulturalnym wykrzykiwaniu podczas wypowiedzi, ale to na marginesie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  daniell(2012-12-11)
Reklama