UWAGA!

Rozpoczynają się prace na ulicy Fromborskiej. Będą utrudnienia w ruchu

 Elbląg, Rozpoczynają się prace na ulicy Fromborskiej. Będą utrudnienia w ruchu
fot. Michał Skroboszewski

Departament Zarząd Dróg informuje, że od 21 grudnia (poniedziałek) planowane jest rozpoczęcie robót budowlanych w ramach zadania „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką”.

W pierwszej kolejności realizowana będzie budowa odcinka kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Królewieckiej, na odcinku od projektowanego ronda na skrzyżowaniu z ul. Fromborską do ul. Metalowców. W związku z robotami wprowadzony zostanie pierwszy etap tymczasowej organizacji ruchu, który związany będzie ze zmianami w komunikacji pieszej w obrębie skrzyżowania ul. Królewieckiej i Metalowców. Zmiany w tym rejonie polegać będą na czasowym przeniesieniu lokalizacji przejścia dla pieszych oraz wyłączeniu z ruchu części powierzchni chodnika i ścieżki rowerowej po stronie północnej (ciągłość ruchu pieszego zostanie zachowana).

O kolejnych etapach robót i związanych z nimi utrudnieniach oraz zmianach w organizacji ruchu będziemy powiadamiać na bieżąco, w miarę postępu robót. Generalnym wykonawcą robót dla zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Zakładany termin zakończenia całości robót to koniec sierpnia 2021 r.

Zadanie realizowane jest przy dofinansowaniu środkami budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączny koszt inwestycji to ok. 3,5 mln zł.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama