UWAGA!

Rusza rozbudowa szpitala

 Elbląg, Tutaj powstanie nowy blok operacyjny szpitala
Tutaj powstanie nowy blok operacyjny szpitala (fot. Anna Dembińska)

Przy ul. Komeńskiego rozpoczęły się prace związane z budową nowego bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. To jeden z elementów inwestycji, wartych 41 milionów złotych. Zobacz zdjęcia.

- Przygotowujemy do końca grudnia teren pod inwestycję i wjazd na teren budowy, który będzie odbywał się przez główną bramę szpitala. Zostanie ona poszerzona, ciężki sprzęt będzie tędy jeździł przed godziną 7 i po godz. 15, by w jak największym stopniu ograniczyć wpływ inwestycji na funkcjonowanie szpitala.To najlepsze rozwiązanie od strony technicznej – informuje Maciej Latecki, zastępca dyrektora ds. technicznych Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Na placu, na którym będzie budowany blok operacyjny wycięto już drzewa, do końca grudnia teren ma być przygotowany na wjazd ciężkiego sprzętu, w styczniu ruszą prace związane z budową fundamentów.

- Musieliśmy niestety wyciąć niektóre dorodne drzewa, bo rosły akurat w miejscu gdzie będzie blok operacyjny. Ale oczywiście jesteśmy zobowiązani do dokonania nasadzeń kompensacyjnych, co zrobimy po zakończeniu budowy – dodaje Maciej Latecki.

Budowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią będzie kosztować 25 mln zł, remont czterech oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego wraz z dostawą wyposażenia (ma ruszyć w 2021 roku) – 16 mln złotych. Oba zadania wykona firma Kamaro z Gdańska, która wygrała postępowanie przetargowe. Inwestycja ma być gotowa do końca 2022 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama