UWAGA!

Ruszył wyciąg narciarski na Górę Chrobrego

Elbląg, Ruszył wyciąg narciarski na Górę Chrobrego
(fot. PS)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od warunków atmosferycznych uzależniał uruchomienie wyciągu narciarskiego na Górę Chrobrego. Ostatnie i zapowiadane na najbliższe dni opady śniegu, przy mniejszych mrozach, to najbardziej dogodne warunki dla narciarzy. MOSiR uruchomił dziś (27 stycznia) wyciąg dla narciarzy i amatorów saneczkowych zjazdów.

W listopadzie urządzenia techniczne wyciągu przeszły przegląd wykonany przez wyspecjalizowany dozór techniczny takich obiektów z Krakowa. Efekt przeglądu, to atest dopuszczający jego eksploatację. Jeszcze jesienią wyrównano stok Góry Chrobrego, na którym wytyczono dwie trasy zjazdowe.
       Trasa A - długość 400 m - przeznaczona tylko dla narciarzy i snowboardzistów. Na trasie obowiązuje zakaz wchodzenia pod górkę, stania lub leżenia na stoku. Należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy w dolnej części trasy, gdzie łączy się ona z trasą B. Trasa B - długość 450 m - przeznaczona do jazdy na nartach, deskach snowboardowych, sankach i "jabłkach". Na trasie obowiązuje zakaz stawania na środku trasy. Wchodzenie tylko wzdłuż boków trasy. Podczas wchodzenia należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą przebywać na stoku jedynie pod opieką dorosłych.
       Wyciąg będzie czynny codziennie w godz. 10 – 20. W sytuacji, gdy ze stoku będzie korzystało minimum 10 osób, czas pracy wyciągu zostanie wydłużony do godz. 22. Ustalono, że karnet ulgowy na 10 przejazdów to koszt 9 zł, a karnet normalny kosztuje 18 złotych. Ponadto wprowadzono jednorazowe bilety korzystania z wyciągu. Ich koszt to: ulgowy – 1 zł i normalny – 2 zł.
       Wyciąg narciarski MOSiR to kolejna atrakcja dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, nie tylko na zimowe ferie.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I zapewne dośniezono stok, wyrównano ratrakiem. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  narciarz(2010-01-27)
 • cos podobnego---kolejna atrakcja--ameryke odkryli!!!!--atrakji ci u nas dostatek--panie. .. .- dobrze ze zdazyli w mroz i ferie---blyskotliwi????
 • I co chwila będzie się psuć. .. Panie Prezydencie! Góra Chrobrego to złote jabłko. Obudźcie się!!
 • Dimi - chyba jabłko z jajkiem pomysliles. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jajko madrzejsze od dimiego(2010-01-27)
 • Do niby jajka. .. Jeżeli góra została by chociaż wydzierżawiona na jakieś 2-3 lata to z pewnością by przyniosła zyski. .. [Odsyłam do artykułu na E 24 w którym jest wszystko całkiem sensownie porównane na przykładzie Elbląga i Sopotu] pozdrawiam
 • wyrównano jesienią??? bylam tam z dzieckiem w styczniu i mozna bylo sie zabic nie tylko zjezdzając, ale i wchodząc pod tą górę. .. ostatnio w wiezycy, przywidzu i sopocie bylo pelno ludzi z elblaga i okolic. czy super przedsiebiorczy elblążanie wkoncu wyciągną wnioski z takich informacji? Ja jade jutro na Chopok. I przygotowywałam się w silowni, mimo ze mam górę Chrobrego pod nosem. Kolejny wniosek???
 • No to teraz sankami będą sobie beztrosko jeździć po ludzkich szczątkach przywiezionych z ul. Grobli św. Jerzego. Takie cuda tylko w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Słonina wyborcza(2010-01-27)
 • Rowerek, kask i jazda w dół !!
 • zmiencie nazwe tej gory na gora zywych trupow! 2 lata temu zjezdzalem tam na nartach i sie niezle poturbowalem po tym jak wpadlem w te koleiny! milej zabawy zycze:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yataman(2010-01-27)
 • opsmiętajcie się ludzie! pozwalacie dzieciom jeździć po ludzkich szczątkach ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pakula(2010-01-28)
 • był panowie rajcy inwestor, był gotów pokryć (i zagospodarować całość) górę igielitem. Ale jaja to trzeba nosić a nie przykleić do stołka w urzędzie. .. .
 • Gdy codziennie po nich chodzą na mieście to jakoś nie bulwersuje ?
Reklama