UWAGA!

Sądowe batalie Jerzego Wilka

 
Elbląg, W imieniu Jerzego Wilka na konferencji wystąpiła Monika Borzdyńska
W imieniu Jerzego Wilka na konferencji wystąpiła Monika Borzdyńska (fot. Witold Sadowski)

Kampania wyborcza przeniosła się na sale sądowe. W rolach głównych występuje teraz Jerzy Wilk i wydawca jednego z portali internetowych oraz dwutygodnika pod tą samą nazwą. Prezydent wygrał jeden proces i zapowiada kolejny pozew.

Jerzy Wilk podał do sądu Sebastiana Bona-Kuchejdę, redaktora naczelnego dwutygodnika „Elbląg24”, o naruszenie dóbr osobistych za cykl artykułów z czerwca. Cywilny wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu zapadł 28 października i ma charakter zaoczny, bo pozwany nie stawił się w sądzie. W treści wyroku sąd orzekł, że redaktor naczelny ma przeprosić Jerzego Wilka, wpłacić tysiąc złotych na rzecz Specjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu i zwrócić Jerzemu Wilkowi koszty procesu (1190 zł). Orzeczenie nie jest prawomocne i służy od niego odwołanie.
       O wyroku poinformowała dzisiaj dziennikarzy na konferencji prasowej Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga i zarazem rzecznik w kampanii PiS. Dlaczego nie prezydent osobiście? - Pan prezydent ma ważne obowiązki zawodowe – stwierdziła Monika Borzdyńska. Jednocześnie poinformowała, że Jerzy Wilk złoży w sądzie kolejny pozew w sprawie publikacji na jego temat, tym razem przeciwko wydawcy portalu internetowego Elblag24. To ta sama osoba, która jest redaktorem naczelnym dwutygodnika „Elbląg24”. W swojej publikacji sugeruje, jakoby prezydent Jerzy Wilk był rozwodnikiem.
       - Informacje, które są zawarte w tym artykule są nieprawdzie i to nie pan prezydent Jerzy Wilk będzie musiał dowodzić prawdy, tylko ten, kto ten artykuł napisał – odpowiedziała rzeczniczka. - Wszyscy wiemy, że informacje trzeba sprawdzać. To nie jest tak, że każdy z nas może sobie wrzucić określone tezy do sieci i nie ponosić za to żadnej odpowiedzialności, tym bardziej gdy porusza się tak prywatne i intymne sfery. Ja nie jestem uprawniona do tego, by odpowiadać na pytania dotyczące życia prywatnego prezydenta. Nawet osoba publiczna nie musi tłumaczyć się ze swojego życia prywatnego.
       Rzeczniczka podkreśliła, że stosowane obecnie chwyty w kampanii wyborczej uznaje za karygodne. - Jestem zażenowana poziomem tej kampanii – powiedziała. - Poruszanie sfery osobistej jednego z kandydatów i zadawanie dotkliwych pytań jest niewłaściwe. Jedyna więc droga, jaka nam pozostaje, to droga sądowa. Będziemy dochodzić swoich praw. Nawet nie wiem, czy można to nazwać dziennikarstwem, bo to nie jest poziom dziennikarstwa. Kodeks etyki dziennikarskiej, prawo prasowe wskazuje ewidentnie na naruszenie przepisów. Jestem zawiedziona tym poziomem i mam nadzieję, że ci ludzie wezmą sobie do serca te wyroki, bo to przecież nie jest ich pierwszy wyrok i że skończy się taki poziom kampanii.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bona-Kuchenka? Kto to jest, jakieś Tatar po którym mój dziadek wchodził na konia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  8
  Polak.(2014-10-30)
 • Ja nawet gdybym chciał to nie zalozylbym takiej sprawy bo muszę na to pracować cały miesiąc a nawet gdyby to nie mam jak wyjść. z pracy. Co innego wilk, ma 10 razy tyle, wyjścia służbowe na zakupy itp. Życie jak w bajce patrząc na rynek pracy w elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  11
  robol (2014-10-30)
 • Niesamowicie smutna pani.
 • Pani Monika jest zawiedziona poziomem kampanii wyborczej? Naprawdę? Przecież to Wy - PIS i Wilk to zapoczątkowaliście. Kto sprawdzał SBK teksty w czasie referendum? Wilk. Wy waliliście w Nowaczyka w Gelert, sięgnęliście rok temu bruku, działając razem z elblag24.Więc teraz spijcie tą śmietankę! Panie Wilk - powiedz Pan wprost o swojej byłej rodzinie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  14
  werw(2014-10-30)
 • Te polak zapomniałeś że pastuchy nie jeździły na pańskich koniach.
 • ELBLAG 24 rzadzi !!!!!
 • a tej co się stało? Mina. .. .no pożal się Boże, czyżby ciepła posadka była na utraceniu?
 • To jej standardowa mina
 • Panie Prezydencie Wilk, czy to prawda że w EPEC-u spółce podległej miastu został przeprowadzony "konkurs" na kierownika kotłowni szyty pod znajomego pana prezesa tejże spółki? Dlaczego ODBIORCY mają płacić więcej za ciepło?
 • Jakbyś za miesiąc szedł na bezrobocie też byłoby ci nie do śmiechu
 • tym pseudo dziennikarzem i jego gazeta oraz człowiekiem któremu sprzyja powinna zająć się ABW i CBŚ. To nie jest normalna sytuacja od 2013 roku. Rafał pięknie pokazał na co go stać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  czytelnik.portelu(2014-10-30)
 • "Kodeks etyki dziennikarskiej, prawo prasowe wskazuje ewidentnie na naruszenie przepisów" - taaak masa przykłądów jacy to dzienikarze w polsce czy na świecie potrafią być wścibscy itp. taka prawca, Górnik też nie ma lekko. Etyka? Morlaność? Zły zawód jesli na to patrzysz chociaż umiar się przydaje ale gdy chodzi o kasę czy prezydenturę to ludzie się pozabijają aby tylko swoje na piedestał wstawić. Nie ważne czy prawda!
Reklama