UWAGA!

Sierpień „Solidarności”

Projekcje filmów, wystawa zdjęć, rodzinny festyn oraz rocznicowe spotkanie działaczy – elbląska „Solidarność” kończy przygotowania do obchodów 25. rocznicy powstania Związku.

4 sierpnia o godz. 18.30, w Centrum Kultury „Światowid” zostanie otwarta okolicznościowa wystawa zdjęć. Znajdą się na niej m.in. fotogramy przedstawiające manifestacje, protesty, strajki oraz osoby represjonowane w czasie stanu wojennego.
     - Szczególnie gorąco zapraszamy młodzież, bo wiemy, że w szkole o tych sprawach nie mówi się wiele – zachęca przewodniczący Zarządu Regionu, Mirosław Kozłowski.
     Tego samego dnia o godz. 19.00 w kinie „Światowid” odbędzie się pierwszy z trzech pokazów filmów, które powstały na fali przemian, jakie miały miejsce w Polsce w ciągu minionego ćwierćwiecza. Będzie to słynne „Przesłuchanie” Ryszarda Bugajskiego. 11 sierpnia elblążanie będą mogli zobaczyć obraz Andrzeja Wajdy „Człowiek z żelaza”, zaś tydzień później – „Zawróconego” Kazimierza Kutza. Bilet na każdą z projekcji kosztować będzie 2 złote. Będzie on zarazem losem na loterię, która zostanie rozstrzygnięta 20 sierpnia.
     Dochód ze sprzedaży biletów „Solidarność” chce przeznaczyć na pomoc potrzebującemu dziecku. Z kolei 7 sierpnia na stadionie przy ul. Agrykoli odbędzie się turniej piłki nożnej dla młodzieży z Gdańska, Gdyni i Elbląga – miast, w których miały miejsce wydarzenia Grudnia ’70.
     - Liczymy, że oprócz nastoletnich piłkarzy na trybunach pojawią się także ich rodziny i że będzie to wspaniała, nietypowa okazja do przypomnienia sobie tamtych dramatycznych wydarzeń – wyjaśnia Mirosław Kozłowski.
     Główne uroczystości rocznicowe odbędą się 20 sierpnia. Rozpocznie je o godz. 9.00 Msza święta w katedrze, po niej uczestnicy obchodów przejdą pod pomnik Ofiar Grudnia ’70 i złożą kwiaty. Później w Teatrze Dramatycznym odbędzie się specjalny zjazd delegatów (od godz. 11.00). Ma w nim wziąć udział m.in. Lech Wałęsa oraz obecny przewodniczący Związku – Janusz Śniadek.
     Także 20 sierpnia na Placu Jagiellończyka od godz. 15.00 trwać będzie festyn rodzinny. W programie festynu są m.in.: występ kabaretu „Koń Polski” oraz koncert „Czerwonych gitar”. Plakaty ze spisem elbląskich imprez i uroczystości z okazji 25. lat istnienia „Solidarności” pojawią się na ulicach miasta na początku sierpnia. Z okazji rocznicy ukaże się także książka poświęcona ćwierćwieczu działalności związkowców regionu elbląskiego.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a filmu pod tytulem"Szukanie jedzenia w śmietniku""Głodujące i mdlejace dzieci"""Ogólnoradowa bieda i korupcja"też będa,nie potrzeba ich nakręcać je stworzylo życie i rzeczywistośc..........wesołej zabawy p.Kozłowski i panu podobvni wy jestescie pełni i zadowoleni.........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwatorr(2005-06-23)
 • Obserwatorr: To może zamiast siedzieć przed kompem idź i im pomóż... A "biedę" to widać również na zapchanych parkingach.
 • A jak to jest, że po zwycięstwie w 1989 roku tzw. demokracji tej wolności jest znacznie mniej, bo miomo możliwości posiadania paszportów wyjeżdżających na urlopy jest znacznie mnuiej za "komuny", jak to jest, że teraz dzieci mdleją z glodu w szkołach, jak to jest, że obecnie pracownik czeka często po kilka miesięcy na swoje wynagrodzenie, gdzie się podaziali dawni przywódcy wolnych związków i ich doradcy ze swymi wówczas głoszonymi hasłami, które tyak prawdę powiedziawszy obecnie są pracobiorcom bardziej potrzebne niż wówczas w latch 80 ubw.?
 • DO KAROLA-SĄ NA CIEPŁYCH POSADKACH I MAJĄ WSZYSTKO W NOSIE I TRZESĄ SIE O SWOJE STOŁKI
 • a gdzie był Kozłowski w 1980 roku?
Reklama