UWAGA!

Siła w rodzinie

 Elbląg, Edward Pukin, lider listy poselskiej ugrupowania Polska Jest Najważniejsza w okręgu elbląskim
Edward Pukin, lider listy poselskiej ugrupowania Polska Jest Najważniejsza w okręgu elbląskim (fot. AD)

- Podjąłem się startu w wyborach, bo bierze mnie złość, gdy patrzę na to, co się dzieje. Ludzie, głównie młodzi, wyjeżdżają z Elbląga. A trzeba dbać o rodzinę, bo bogactwo rodziny jest bogactwem państwa – przekonywał podczas dzisiejszego (20 września) spotkania z dziennikarzami Edward Pukin, lider listy poselskiej ugrupowania Polska Jest Najważniejsza w okręgu elbląskim.

Czas kampanii wyborczej to czas spotkań kandydatów na parlamentarzystów z mieszkańcami, ale i z mediami. Dziś w południe przy fontannie na Placu Słowiańskim swój briefing prasowy (jak go nazwał) rozpoczął Edward Pukin, który kandyduje na posła z listy PJN. Wierzy w swoje zwycięstwo.
       - Sondaży wyborczych jest mnóstwo - w radiu, w telewizji, ale badania preferencji wyborczych są nie tyle narzędziem badania opinii a narzędziem wpływu na opinię – przekonywał Edward Pukin. – Tymi sondażami sterują ci, którym zależy na mobilizacji elektoratu bądź pokazaniu siły. Dowodem są wstępne prawybory w Gnieźnie, gdzie PJN uzyskał ponad 5 procent i podejrzewam, że w Elblągu będzie podobnie. Jestem więc dobrej nadziei.
       Kandydat nawiązał też do wczorajszej debaty prowadzonej przez Radio Olsztyn: - Mówiliśmy o wielu różnych sprawach. Ja koncentrowałem się na sprawach Elbląga, szczególnie na związku naszego miasta z Gdańskiem. Oba miasta są długowieczne i te związki obydwu środowisk są tak ścisłe, że to, że jesteśmy przy Olsztynie zaczyna nam szkodzić. W tym kierunku będę chciał prowadzić kampanię i nie tylko. Mówiłem również o problemach rodziny, bo jest ona jednym z ważniejszych punktów programu PJN. Mój dom stał się przejściem, do którego różni ludzie wchodzą z różnymi problemami. Chcemy powiedzieć o tym, co dzieje się wśród ludzi szczególnie pokrzywdzonych. To oni do mnie przychodzą – pewnie czują, że ja, jako jedyny, ich zrozumiem. I czuję w nich straszną bezsilność. I rozumiem, bo sam z bezsilności pisałem różne materiały, felietony…
       - Dzwoniono do mnie i mówiono, że tę debatę wygrałem – stwierdził Edward Pukin.
       Edward Pukin poruszył przy okazji też inną kwestię. Jakiś czas temu do sądu trafiła sprawa o zniesławienie, którą Pukinowi wytoczył Piotr Macutkiewicz. Zgodnie z orzeczeniem, Edward Pukin winien przeproście drugą stronę, opublikować sprostowanie i zapłacić karę pieniężną.
       - Tego nie wykonałem – przyznał Edward Pukin. - Pan Macutkiewicz złożył oskarżenie w postępowaniu cywilnym przeciwko mnie, czego efektem jest mój wniosek o wyłączenie z rozpatrywania sprawy 119 sędziów okręgu elbląskiego. Bardzo bym nie chciał, by ten sąd rozpatrywał moją sprawę. Nie czuję w nim obiektywizmu. Mam nadzieję, że Sąd Apelacyjny zdecyduje o przeniesienie tej sprawy.
       A jak Edward Pukin motywuje swój start w wyborach parlamentarnych?
       - Zdecydowałem się kandydować, bo mnie złość bierze na to, co się dzieje - wyjaśniał. - Mając swoje lata obserwuję co dzieje się z młodymi ludźmi, ale i ze starszymi też. Uważam, że najwyższy czas, by ktoś mocno pokazywał czy przekazywał, że tak nie może być. Prawie 10 tys. mieszkańców z Elbląga wyjechało. To, gdzie oni są, a wszyscy raczej młodzi – zastanawia się Edward Pukin. - Sam mam młodego wnuka i dwie wnuczki i o nich też muszę zadbać. Uważam, że o to trzeba się bić. Gdy zostanę posłem, a w to wierzę, zostanę w Elblągu. A Polska to jest wkład wielu rodzin. Jeśli o nie zadbamy to zadbamy o Polskę. Bogactwo rodziny jest bogactwem państwa - zakończył.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie bede glosowal na kogos z obozu popisowskiego a juz tym bardziej kto zadawal sie w przeszlosci z SBK (wtajemniczeni wiedza o kogo chodzi)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zlewcawyborow(2011-09-20)
 • trzeba odsunąć Tuska i jego peło od władzy to będzie można robić zdjęcia tam gdzie się hce
 • Ch*ja zdzialasz Pocztowiec.
 • A jak tam procesy sądowe /dotyczące pomówień/ jeszcze z wyborów samorządowych 2011 ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  100% Elblążanin(2011-09-20)
 • do pracy Polacy, nikt wam, tak jak grekom nie da kasy za free. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niemiec(2011-09-20)
 • odpowiadajac panu od procesow. .. taki to kraj ze procesy mozna ciagnac latami. .. kulawy czy zientarski i dopoki nie jest sie skazanym w mysl prawa jest sie niewinnym ale tego pukina mix najgorszych oszolomow z pisu z dodatkiem korwina posypanego posypka z peo nie trawie chocbym zjadl garsc ranigastu czyli kolejny spoleczniak do koryta
 • Przed wyborami żadna sprawa ludzka nie jest IM obca, a po wyborach ONI są obcy dla ludzi. Przykre ale prawdziwe.
 • Patrząc co się dzieje w polityce jestem pewna, że nie możemy głosować na tego wykształciucha Krasulskiego. Powodów jest wiele lecz te najważniejsze zawsze zostaną w pamięci wyborców, którzy mu zaufali, a z całą stanowczością się wielce zawiedli. Natomiast dobiła mnie wiadomość, którą przeczytałam w internecie, a dotyczyła wykształcenia w/w. Jaką szkołę trzeba skończyć żeby otrzymać wykształcenie "poseł na sejm"i gdzie się ona znajduje?. Jedna wielka kompromitacja i wstyd oraz żal głosów danych temu posłowi. Jestem przekonana, że do urn pójdziemy dużo mądrzejsi i bogatsi o odpowiednie wnioski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zofia S.(2011-09-20)
 • www.tv.elblag.pl Jesteśmy z ludzmi,dla ludzi! www.stronapjn.pl Tworzymy społeczeństwo odpowiedzialne za swoje miasto Elbląg.Zarówno pan Edward jak i ja jesteśmy Elblążaninami,tu mieszkamy ,tu zyjemy .Jesteśmy Waszymi sąsiadami. pjn-elblag.cba.pl Macie państwo pomysły by żylo sie lepiej w Elblagu ,proszę pisać ;fm.elblag@interia.eu jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za nasze miasto PJN jest alternatywą dla innych partii.SLD,PiS,PO już byli ,naobiecywali,a jak jest w Elblągu -każdy widzi.My nie obiecujemy my działamy (j.w.)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florekPJN(2011-09-20)
 • Nie idźcie na wybory - nie warto. "Gdyby wybory coś zmieniały, dawno by ich zakazano" !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ex-wybiórca(2011-09-20)
 • Żadna inna partia, żadni inni kandydaci, którzy "puszczaja oko " z plakatów do Elblążan, nikt z nich nic nie mówi o niepełnosprawnych, o emerytach, o rencistach, o przedsiębiorcach by im było łatwiej prowadzić swe interesy w Elblagu, o matkach z dziećmi borykajacych się na codzien z trudami wychowania swych pociech. Tylko PJN jest z tymi ludzmi, których inne partie i inni kandydaci wyrzucili poza nawias społeczeństwa. Mamy pomysł jak zasilić kasę miasta nie z pieniedzy Elblązan. Chcecie wiedzieć ?proszę napisać email na w/w adres, odpowiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florekPJN(2011-09-20)
 • ja i tak nie głosuję, wolę np. ZEITGEIST
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie ide na wybory(2011-09-20)
Reklama