UWAGA!

Sklepy zamknięto

 Elbląg, Sklepy zamknięto
fot. AD

Sieć sklepów z dopalaczami sypie się jak domek z kart. W Elblągu zostały zamknięte trzy takie sklepy, znaleziono w nich substancje szkodliwe dla zdrowia. Działania sklepów z dopalaczami ukrócone.

Zamknięcie sklepów z dopalaczami było nie na rękę „kolekcjonerom”.
       Walka z dopalaczami do najłatwiejszych nie należy. Póki co, Sanepid kontroluje i zamyka sklepy. – W sobotę przeprowadziliśmy kontrolę, oczywiście na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego. Sklepy, które były otwarte, musieliśmy zamknąć z powodu nieprawidłowości. Pozostałych nie udało się skontrolować, jednak w poniedziałek, przy drugiej kontroli, zamknęliśmy pozostałe punkty sprzedające dopalacze – mówi Marek Jarosz, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Elblągu.
       Sklepy z dopalaczami zamknięte będą do czasu, kiedy sanepid pozna wyniki badań sprzedawanych w nich środków. – Pobraliśmy próbki i przekazaliśmy je do badania. Problem jest w tym, że na opakowaniach nie ma informacji o składzie chemicznym i sami nie wiemy, z jaką substancją mamy do czynienia. A brak informacji o składzie również jest naruszeniem przepisów – informuje dyrektor elbląskiego Sanepidu. Jeśli środki będą zawierać substancje psychoaktywne, właściciele smart shopów odpowiedzą za to przed sądem. A grozić im może do dwóch lat pozbawienia wolności.
      
       Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską.
      
      
Aneta Puzdrowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i bardzo dobrze. mniej przyj. banej mlodziezy bedzie na miescie kristof
 • A jak będę chciał kupić kolekcjonerski samochodzik i podgrzewając go wdychać wydzielające się opary to zamkną wszystkie sklepy z zabawkami?
 • Sanepid owszem może sobie badać i stwierdzać nie wiadomo co, ale sęk w tym że sklepy z dopalaczmi nie sprzedają oficjalnie artykułów spożywczych! Cała argumentacja rządu przed sądem rypnie się wpiździec. Niech się Tusek cieszy ze zwycięstwa nad strasznymi dopalaczami, niech dziennikarze i politycy mają swoją chwilę tryumfu. Tylko gdzie oni wszyscy będą jak poleci lawina pozwów o odszkodowanie za niegodne z prawem kontrole i decyzje? I kto za to wszystko zapłaci? Bo przecież nie Donald i Kopaczowa z własnej kieszeni; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-10-05)
 • Czegoś tu nie rozumię. Nasze prawo jest bardziej skołkunione, niż sfilcowane onuce. Wykonując swoją pracę, jeżeli stworzę sytuację zagrażającą zdrowiu lub życiu innych osób, wg prawa, mogę być pociągnięty do odpowiedzialności prawnej (sąd, więzienie). Sklepikarze z "dopalaczami" - nie. To już jest zupełny obłed i faworyzowanie 'sklepikarzy". Ja jako obywatel jestem bardziej szykanowany i nierówno traktowany z nimi. Czas spi. .. .z tego kraju tam, gzie prawo jest sensowne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asder6(2010-10-05)
 • Od lat 18 - powinni to sprzedawać. Ma ktoś ochotę zdychać jak zwykły zbity kundel, czemu nie?Dureń, który bierze to do ryja niech zdycha, dobrze każdy wie co to jest. Chemia od ropuszczalników, trutki na szczury z mieszanką nawozów rolniczych. Najważniejsze, że interes bedzie w zakładach pogrzebowych, kwiaciarnie przycmentarne, knajpki robiące stypy. Jak rodzice wychowali swoje dzieci i jak ich dopatrywali przez lata tak mają. Moje wzięło by raz !A potem trzy miesiące na dupie by nieusiadł. Jakby się goiło to bym poprawiał, az bym w mózgu zakodował, ze to BE.
 • Dealerzy amfy i innych prochów już się cieszą! Opłacało się podpłacić kilku polityków i dziennikarzy! Konkurencja i to legalna będzie wyeliminowana a już groziło im bezrobocie.
 • wypij 4 litry wody a zdechniesz jak po dopalaczach, panie premierze proponuję zakręcić wodę
 • I bardzo dobrze, ze sklepy pozamykano. Mamy glupia mlozdziez, co do pyska wszystko wezmie, wiec trzeba bylo piguleczki odciac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ewa bem(2010-10-05)
 • wiadomosci.wp.pl i OTWARTE :)
 • A moim zdaniem pani Agata coś słyszała ? ale co ?, produkty będą dopiero badane a Pani już wie co jest w tych środkach (dopalaczach). Pan dyrektor sanepidu jest prawnikiem ?, chyba lekarzem. Wszyscy znają się na wszystkim, to nasz kraj. A tak przy okazji, do pana dyrektora Sanepidu, może by Pan zabrał się za sklepy gdzie są promocje ( ?????) i tam nabiera się ciastka, mrożonki, cukierki, to tak zwana samoobsługa, a pracownicy tylko naklejają wartość do zapłaty( niedawno tak było przy ul Żeromskiego)
 • zalegalizowac marihuane i po problemie!!! jakos w Holandii sobie z tym poradzili
 • Tekst słaby, nawet bardzo słaby. .. .zresztą jak wszystko ostatnio na tym portalu. Tak jak kiedyś na porannym kolegium śmialiśmy się z e24 tak teraz z Portelu:) tak trzymajcie nasze zdrowie zależy od was:P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  xyzzyz(2010-10-05)
Reklama