UWAGA!

Śladem pewnego billboardu

 Elbląg, Ten billboard nie jest traktowany jako ogłoszenie wyborcze, mimo że zawiera napis o finansowaniu przez komitet wyborczy
Ten billboard nie jest traktowany jako ogłoszenie wyborcze, mimo że zawiera napis o finansowaniu przez komitet wyborczy (fot. Sebastian Malicki)

Plakaty wyborcze zniknęły już z elbląskich ulic. Nadal jednak uwagę przyciąga gigantyczny billboard promujący kandydata, który chciał naprawić Elbląg. Okazuje się, że nie jest on traktowany jako materiał wyborczy.

Billboard z wizerunkiem Edmunda Szweda, kandydata na prezydenta Elbląga, nadal wisi na wieżowcu przy ul. Teatralnej. Zawiera hasło „Naprawię Elbląg” i napis „sfinansowano ze środków KWW Obywatelski Elbląg”. - Z punktu widzenia prawa billboard Edmunda Szweda nie jest materiałem wyborczym – uważa tymczasem Krzysztof Nowaczyński, komisarz wyborczy w Elblągu.
       Jak udało nam się ustalić, Edmund Szwed wynajął tę powierzchnię wieżowca jako osoba fizyczna od Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”. I to do sierpnia tego roku.. Billboard jest więc traktowany jako promocja wizerunku konkretnej osoby. A co z napisem „sfinansowano ze środków KWW Obywatelski Elbląg”?
       - Ostatnia kampania to był początek mojej przygody z elbląską polityką. Do 15 stycznia napis zniknie. Od lutego w tym miejscu zawiśnie reklama mojej nowej inicjatywy medialnej – powiedział nam Edmund Szwed.
      
Sebastian Malicki

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ten jego uśmiech. .. okropny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  3
  kolpapol(2015-01-13)
 • Info Elbląg na za free na takich wiezowcach swoje bannery bo żona właściciela info pracuje w spółdzielni mieszkaniowej..... Mam pisać więcej...? A Szwed... Okropny facet
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  5
  Balabanqa(2015-01-13)
 • Nowa inicjatywa medialna byłego już kandydata na prezydenta. .. brzmi intrygująco. Jak znam życie w ową inicjatywę medialną Szweda zaangażowany będzie nadredaktor Kuchejda i wówczas będziemy mieli w Elblągu kolejną po eg24 kloakę medialną. Tylko czekać jak zacznie się wojenka z nowym preziem i usłyszymy zapowiedź referendum w sprawie odwołania Wróbla.
 • inicjatywa medialna - wyciągnie zza pazuchy czarną peruwiańską teczkę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  2
  Machupichcę(2015-01-13)
 • Celebryta
 • niech zgadnę, przejmie elblag24.pl A miał wyjechać z tego miasta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  niesłowny(2015-01-13)
 • Ciekawe kto kogo w tej inicjatywie medialnej wyru. .. a - Kuchejda Szweda, czy Szwed Kuchejdę? Ja stawiam na mistrza Kuchejdę.
 • Poznajcie różnicę pomiędzy szczerym a udawanym uśmiechem? Ten plakat znacznie ułatwi nam wybór. Niech jeszcze powisi, jako doskonała graficzna edukacja wyborców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  lookacz(2015-01-13)
 • A mnie ciekawi co na to Agnieszka z kosynierów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  wierny.mąż(2015-01-13)
 • Na ulicy Braniewskiej wisi na latarni Pani Żanetta Joanna Wolak-Szatkowska kandydatka z PIS. Może już czas ją zdjąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Latarnik(2015-01-13)
 • Pustostan na Starym Rynku, vis-a-vis kebaba Dżin - jeszcze parę dni temu wisiał Sadowski, pewnie wciąż nie zdjęty plakat. Przy Modzie Polskiej, koło Gzelli (RDT) - wciąż wiszą plakaty Szweda. Może ktoś w końcu dołoży właściwym osobom za nieuprzątnięcie materiałów wyborczych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  juzek2(2015-01-13)
 • Rany-to to nie koniec kabaretu z TYmińskim bis? Chroń się, kto w Boga wierzy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  vfbbbnn(2015-01-13)
Reklama