UWAGA!

SLD dalej w grze

  Elbląg, Leszek Miller stwierdził, że jest zadowolony z wyniku wyborczego Janusza Nowaka i SLD
Leszek Miller stwierdził, że jest zadowolony z wyniku wyborczego Janusza Nowaka i SLD (fot. WS)

Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie trzecią siłą w Radzie Miejskiej w Elblągu, co cieszy działaczy lokalnych struktur, ale i przewodniczącego Leszka Millera: - To pozwala wpływać na przyszłą politykę rady, na to, by koncentrowała się na najważniejszych problemach do rozwiązania. Dalej jesteśmy w grze – stwierdził. – Przez wiele lat Sojusz odnosił w Elblągu błyskotliwe sukcesy. Będziemy się starali, by odbudować jego siłę, tym bardziej, że są tu solidne podstawy – dodał w kontekście przyszłorocznych wyborów samorządowych szef SLD.

Dziś (28 czerwca) w Elblągu – po raz kolejny – gościł Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dziękował mieszkańcom za udział w wyborach samorządowych:- Frekwencja w pierwszej turze jest świadectwem ogromnej dojrzałości elblążan i zaangażowania, i byłoby dobrze, by ta tendencja utrzymała się także w drugiej turze – mówił.
       Dziękował również za głosy oddane na SLD. Podkreślał, że wynik, jaki uzyskał Janusz Nowak w wyścigu do prezydenckiego fotela oraz Sojusz jest bardzo dobry.
       - Z Państwa woli SLD jest trzecim ugrupowaniem w Radzie Miasta, co nas bardzo cieszy – mówił Leszek Miller. - Uczestniczymy dalej w grze.
       A kogo SLD poprze w drugiej turze wyborów w Elblągu?
       - Uważam, że skoro nasz kandydat już nie uczestniczy w drugiej turze to zwłaszcza mnie, mieszkańcowi Warszawy, nie wypada ingerować w to, kogo mają poprzeć elblążanie – stwierdził Miller. - To sprawa mieszkańców, kogo wybiorą. Ważne, wybrać tak, by potem nie żałować. Drodzy mieszkańcy, jak sobie pościelicie, tak się wyśpicie – skwitował przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
       A koalicja? Z kim elbląskiemu SLD będzie „bardziej po drodze” w nowej Radzie Miejskiej?
       - Kierownictwo SLD nie stawia żadnych wymogów terenowym ogniwom – zastrzegł Leszek Miller. – Koalicja, która powstanie, powinna przede wszystkim być tak skonstruowana, by służyć mieszkańcom, by zapewnić harmonijne i skuteczne rządzenie. Myślę więc, że moje koleżanki i koledzy poczekają na drugi etap wyborów i wtedy będą podejmować decyzje. Wiem, że pan Nowak jutro ma odbyć rozmowy z panią Gelert i z panem Wilkiem – dodał. - Przede wszystkim trzeba oceniać, który z tych kandydatów zapewni realizację maksymalnej części programu SLD. I tym się przede wszystkim kierować.
       Po lewej stronie elbląskiej sceny politycznej dało się zauważyć rozproszenie. To przełożyło się też na wynik wyborów. Czy SLD planuje połączyć siły z innymi ugrupowaniami, by razem pójść do wyborów samorządowych, które odbędą się za półtora roku?

  Elbląg, Ludzie lewicy: Janusz Nowak, Leszek Miller, Władysław Mańkut
Ludzie lewicy: Janusz Nowak, Leszek Miller, Władysław Mańkut (fot. WS)


       - W tym najgorszy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz – stwierdził Janusz Nowak, radny SLD. - Nie było woli współpracy i wspólnego startowania, ale jeśli taka wola będzie to jesteśmy skłonni pójść do wyborów ze wszystkimi, którzy mają spójny z nami program i zbliżone poglądy - nie tylko ideologiczne, ale i podobne spojrzenie na sprawy gospodarcze. Mamy na to rok. Tak na prawdą ta kampania jeszcze się nie skończyła, a już zaczęła się nowa więc planujemy zarówno promować naszych kandydatów na przyszłe wybory, ale i opracować program oraz rozmawiać na temat wspólnego startu. Teraz zapewne popełniliśmy błędy, musimy je przeanalizować, zobaczyć, co należy poprawić, by za ten rok i 4 miesiące wynik był lepszy.
       - Przez wiele lat Sojusz odnosił w Elblągu błyskotliwe sukcesy i wielu mieszkańców pamięta tamte czasy i z pewną nostalgią do nich wraca – dodał z przekonaniem Leszek Miller. - Będziemy się starli, by odbudować siłę SLD, tym bardziej, że są tu solidne podstawy. Za półtora roku w Elblągu zobaczycie silną reprezentację SLD z powrotem - zapowiedział.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No nie takie konusy przyjechały, a co Oni dla Elblaga przywieżli, praće nam dajcie i kase nam dajcie.
 • Bomba, Wy naprawdę wszyscy wierzycie w jakiekolwiek zmiany?Tyle razy Wam obiecywano złote góry. .. i co? i g. .. Djcie sobie spokój, przecież to nie ma żadnego znaczenia kto wygra, dla nich i owszem, bo kto szybciej i wyżej dopcha się do koryta więcej z niego zeżre. Ludzie nie załamujcie mnie swoimi komentarzami. Przez wiele lat byłem naiwny ale teraz wiem, że to nie miało sensu i nie będzie miało. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  stellaartois(2013-06-28)
 • Ale w tym SLD to rosłe chłopaki! No, no-bankruci-na co liczycie!
 • Panie Januszu Nowak wynik jaki Pan uzyskał jest i tak za wysoki, radzę się wycofać!
 • trzy komuchy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  wonkomuchy(2013-06-28)
 • Chroń nas przed Mańkutem !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  wonzmiasta(2013-06-28)
 • politycy - dzięki za "darmową" promocję Elbląga. Ale teraz wypad - przyjeżdżajcie tu sobie oczywiście, ale ja i tak nie pójdę na 2 turę. Wolę iść na zieloną trawkę; ) PO-PiS to jedna partia, nie głosuję na twory PZPR-o-podobne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Kakato(2013-06-28)
 • Trójca ze zdjęcia=PZPR
 • Leszk Miller - Samoobrona
 • odsunąć tego buca Mańkuta aparę punktów do góry pójdziecie!!!!! Hochsztapler Mańkut - jak sama nazwa wskazuje robi interesy na lewo!!!!! a to Was dołuje - pogonić to wazelinarską twarz z worami pod świdrującymi oczkami a będzie ok!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  obserwer(2013-06-29)
 • Oby nie, sojusz za kadencji Pana S łoniny dał sie ograc za stanowiska Olsztynowi i pozwolil na wyprowadzenie jednostek poza Elbląg i dal sie ograc jezeli idzie o przemysl. Do dnia dzisiejszego Elbląg nie moze się pozbierać. Panie Miler swe rady starszym Panom, mlodziez patrzy inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  colorado(2013-06-29)
 • Mańkut wiecznie żywy?!!! to jakiś koszmar !!! precz z nimi wszystkimi !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  ananke(2013-06-29)
Reklama