UWAGA!

Ślepnąc od świateł? To rażący błąd

2018-11-26
Aktualizowany 2018-11-26 15:23
 
Elbląg, O tej porze roku prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia
O tej porze roku prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia (fot. Michał Skroboszewski)

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Do 15 grudnia elbląscy policjanci będą na tę kwestię zwracali szczególną uwagę. - W przypadku rażących braków będą zatrzymywane dowody rejestracyjne, jeśli jednak światła będą potrzebowały tylko korekty, kierowcy będą odsyłani do stacji diagnostycznych - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Komenda Główna Policji rozpoczęła trzecią edycję kampanii pn. „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
       Podczas trwania działań, w określonych dniach, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Tak będzie również w Elblągu, a według policjantów poprzednie edycje akcji cieszyły się dość sporym zainteresowaniem kierowców.
       - Do 15 grudnia policjanci będą na kwestię oświetlenia pojazdów zwracali szczególną uwagę - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W przypadku rażących braków będą zatrzymywane dowody rejestracyjne, jeśli jednak światła będą potrzebowały tylko korekty, kierowcy będą odsyłani do stacji diagnostycznych - dodaje. - W Elblągu bezpłatnie taką usługę wykonają: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Bema 54 i mechanika pojazdowa przy ul. Ogólnej 1E. Światła nie mogą być ustawione w taki sposób, by raziły kierujących nadjeżdżających z przeciwka. Mają idealnie doświetlać jezdnię i pobocze - instruuje naczelnik drogówki. - Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • ale że ktoś sobie serial obejrzał i tak mu się włączył temat na artykuł? :)
 • w okresie zimowym to policjanci śpią w krzakach w rozgrzanych radiowozach za nasze pieniądze
 • niech policja się weźmie za jadących na tych super żarówkach ledowych, które oślepiają
 • to teraz pytanie, czyj to kolega? Można typować którego policyjnego bandyty.
 • Niech lepiej wezmą się za Januszy którzy w starszych autach montują jakieś dziadowskie chińskie LEDy, które ledwo świecą albo mrugają podczas jazdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  2
  rthtfg(2018-11-26)
 • Przecież i tak raz do roku mam przegląd to i diagnosta ustawia światła. .. 2 razy do roku to chyba jednak przesada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  1
  kierowcaNieRajdowca(2018-11-26)
 • BARDZO, ale to BARDZO dobrze - źle ustawione światła mogą być przyczyną większej ilości tragedii niż pijani kierowcy, szczególnie w nocy i w złych warunkach atmosferycznych. Kiedy pada deszcz i nadjeżdża z przeciwka samochód, który świeci po oczach, kierowca przez chwilę NIE WIDZI drogi. Za źle ustawione światła powinny być wysokie kary i policjanci powinni to sprawdzać za każdym razem, jak kontrolują samochód.
 • gdzie ankieta i opinia o policjantach ? Wkopcie się w gnojownik żeby nie było wstydu. Hi hi.
 • Masz rację ale policja to tylko w portel działa na drodze brak efektów . Tak samo jak z psami bez smyczy jedna propaganda aby tylko odwrócić od siebie uwage. Banda żebraków
 • no wreszcie, może wyeliminują psełdo Januszy co nie potrafią poprawnie umieścić żarówki w lampie i je*****e taki jeden z drugim po oczach myśląc jaki to on jest super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  elektryk1(2018-11-26)
 • Większość nowych aut skutecznie oślepia, a pseudo inteligentne systemy ustawiające światła działają z dużym opóźnieniem
 • Masz rację ale policja to tylko w portel działa na drodze brak efektów . Tak samo jak z psami bez smyczy jedna propaganda aby tylko odwrócić od siebie uwage. Banda żebraków
Reklama