UWAGA!

Spokojnie po ulewie

Padające od kilku dni deszcze, które sparaliżowały Gdańsk i Słupsk, praktycznie nie wyrządziły żadnych szkód w Elblągu i okolicach.

W poniedziałek wieczorem, w następstwie silnych opadów, wylała w Gdańsku rzeka Radunia zalewając domy gdańskiej dzielnicy Orunia - doszło do ewakuacji mieszkańców. Ewakuowano także mieszkańców przy Trakcie św. Wojciecha. Stanęły tramwaje i autobusy. Woda zalała stację kolejową Gdańsk Główny. Powódź pociągnęła za sobą już pierwszą ofiarę śmiertelną. Mężczyzna zginął w Gdańsku Wrzeszczu w zalanym po dach samochodzie.
     Deszcze dały się we znaki na całym Pomorzu. W Pruszczu Gdańskim woda zalała kilkadziesiąt mieszkań, podtopiona została też Szkoła Podstawowa w Szymbarku koło Kartuz.
     Ulewa zalała tez praktycznie cały Słupsk - większość ulic była nieprzejezdna.
     W Elblągu szalejące deszcze nie wyrządziły większych szkód. Podtopionych było tylko kilka piwnic oraz tunel na dworcu kolejowym.
     - Woda zaczęła się zbierać koło północy - mówi naczelnik sekcji infrastruktury elbląskiego dworca Ryszard Iwaniszyn. - Suche było tylko przejście z pierwszego na drugi peron. Wszystkie kratki przeciwdeszczowe zostały wypełnione, a pompa nie zdołała na czas usunąć wody. Takie zdarzenie miało u nas miejsce pierwszy raz.
     W miejscowościach powiatu elbląskiego również nie odnotowano większych incydentów.
     - Nie było żadnych informacji o poważniejszych zdarzeniach - usłyszeliśmy w wydziale spraw społecznych elbląskiego starostwa. - Gminy nie zgłaszały nam żadnych zagrożeń.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a po co o tym pisac jak nas to nie dotyczy,lepiej bedzie jak zaczniecie sie wszyscy martwic jak do nas to dojdzie ,jezeli wogole dojdzie :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marina(2001-07-10)
 • (...)doszło do ewakuacji mieszkańców. Ewakuowano także mieszkańców(...) Nie zapominajmy jednakże iż ewakuacje mieszkańców z mieszkańcami ewakuowanymi należało ewakuować gdyż mieszkańcy ewakuowani i ewakuowani mieszkańcy narzekali na zbyt mokre obuwie oraz odzież.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-07-11)
 • „(...)Stanęły tramwaje i autobusy(...)” – w takim razie należy wszcząć poszukiwanie kobiety o imieniu Powódź, która powoduje „stawanie” środków komunikacji miejskiej miast ich zatrzymywanie oraz która ciągnie za sobą (na sznurku zapewne) ofiary śmiertelne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-07-11)
 • „(...)W miejscowościach powiatu elbląskiego również nie odnotowano większych incydentów(...)” Czy to oznacza że poważniejsze odnotowano i cóż oznacza (bądź ma oznaczać) połączenie „większy incydent”?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-07-11)
 • Droga Mariano, ciesz się, że nas to nie dotyczy, gdyż Warmińsko- Mazurskie (bagienno-błotne) województwo jest wystarczająco głęboką depresją (dziurą) na mapie Polski. A parafrazując Słowackiego ośmielam się dostrzec iż zamknięci jesteśmy w kole czarów tajemniczem, nie wyjdziemy z niego... mogliśmy być czymś... będziemy niczem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-07-11)
Reklama