UWAGA!

Spór zbiorowy trwa. Szpital oflagowany

 
Elbląg, Zaostrza się protest związków zawodowych Szpitala Miejskiego
Zaostrza się protest związków zawodowych Szpitala Miejskiego (fot. WS)

Zaostrza się protest związków zawodowych w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Pracownicy domagają się 100 złotych podwyżki dla około 300 osób zatrudnionych na etatach. Do tej pory rozmowy z dyrekcją nie przyniosły żadnego efektu.

Pracownicy weszli w spór zbiorowy z pracodawcą na początku czerwca. Powodem była miesięczna – 100-złotowa podwyżka – dla etatowych pracowników szpitala. Ostatnia podwyżka płac w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II miała miejsce pięć lat temu.
       „Po trzecim spotkaniu, od czasu wejścia w spór zbiorowy z Pracodawcą nie doszło do porozumienia między stronami sporu w sprawie podwyżek płac dla personelu zatrudnionego na umowę o pracę. Dyrekcja nie wykazuje odrobiny dobrej woli, ignoruje jakiekolwiek próby negocjacji z naszej strony. Każde z kolejnych spotkań odbywa się tylko po to, aby Dyrekcja mogła zadać ciągle to samo pytanie – czy Związki Zawodowe przemyślały i odstępują od sporu zbiorowego” – piszą w oświadczeniu związkowcy. I dalej: „Związki Zawodowe działające na terenie Szpitala zostały oszukane przez Dyrekcję, według której Rada Społeczna Szpitala nie funkcjonuje od czasu odwołania Rady Miasta. Okazuje się, że w razie potrzeby Dyrekcji, posiedzenie Rady Społecznej Szpitala zostaje zwołane min. w sprawie wynajmu pomieszczeń, gdzie wkrótce zostanie wybrany nowy Prezydent Miasta, zostanie powołana Rada Miasta i Rada Społeczna Szpitala i mogą mieć inne plany co do przyszłości naszej jednostki. Oznacza to, że dla Dyrekcji Szpitala sprawa wynajmu pomieszczeń jest ważniejsza od rozwiązania istniejącego od 01.06.2013 roku sporu zbiorowego, lub podjęcia jakiejkolwiek próby negocjacji w sprawie rozwiązania istniejącego problemu".
       Do tej pory rozmowy nie przyniosły żadnego efektu. Szpital przy ul. Żeromskiego został oflagowany, wisi na nim hasło ”nie dla arogancji dyrekcji”.
       - Trwamy przy swoim, byliśmy gotowi nawet spuścić z tej kwoty, ale dyrekcja szpitala twierdzi, że nie jest w stanie dać nic – żalą się związkowcy i czekają na wyznaczenie kolejnego terminu rozmów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Spokojnie Gelerd wygra to was wszystkich zwolni i nie będzie problemu.
 • PO ma sposoby na takich cfaniaczków
 • Podwyszka im śię należy od kilku lat niedostali podwyszki niektórzy pracownicy szpitala zarabiają najniszą pensie krajową, pracują po 12 godz np salowe. O pielegniarkach nie wspomne. Nietotyczy lekarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  schorowanydobólu(2013-06-25)
 • Przypomnę pracownikom szpitala, że parę lat temu była w Elblągu taka firma jak Longstor. Ta firma też była w kiepskiej kondycji finansowej i związkowcy domagali sie podwyżek i co? Właściciel nie był w stanie dogadać sie ze związkowcami i po prostu zamknął fabrykę! Jaki z tego morał? Ludzie wy się cieszcie, że w ogóle jeszcze macie robotę!!! Sami się domagajcie, nowego dobrego zarządu szpitala żeby wyprowadził go z długów, wtedy bedzie czas na podwyżkę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  znafca(2013-06-25)
 • Pielęgniary wiecznie narzekają nieuprzejme, chodzą jak święte krowy zamiast zająć się pacjentami tak jakby pracowały z musu!!!
 • Najmniej zarabiają tzw. personel niższy, czyli obsługa szpitala:salowe, techniczny, pracownik gospodarczy tylko i "az" 1200 zł netto. Nie wiec strajkują. Niech ball. ują szpital całkowicie, wtedy a niby dyrekcja sie obudzi. Najmniej maja ochroniarze po 2.50.- na godz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  znafca2(2013-06-25)
 • Na taczke i za szpital wywalic, Dy. .. e
 • Wysadzić w powietrze ten zadłużony szpital i po kłopocie albo. .zrobić w nim kościół :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  4
  Mocherowyberet(2013-06-25)
 • To jest chore ciagle chca podwyzki same robia z wielka laska a, co lepsze maja pomoc zatrudniaja pomoc medyczna na staze, co zarabiaja co kot naplakal to im nalezy podniesc pensje. Na palcach by policzyl kto by zaslugiwal na to, nie dlugo beda nas wywozic pod smietnik bo wiecznie strajki lub zostanie nam dom a charon chociaz zarobi. SWIETE KROWY/////
 • A może aktualna Pani dyrektor trochę uszczupli swoja pensje 10000 zł i podzieli to miedzy pracowników. I tak nic nie robi, menadżer z niej beznadziejny, nie zna się na tym co robi, w ogóle nie ma pojęcia jak zarządzać placówką medyczną. .. jakby tak zmniejszyła do 3000 i podzieliła miedzy 300os to może 100zł to by nie było, ale blisko 25zł tak. Zawsze lepsze to niż nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Intero(2013-06-25)
 • Chętnie się zatrudnię bez podwyżki. Jestem pielęgniarką po "medyku" i razem z kolezankami czekamy na wolne miejsca.
 • Pani dyrektor podwyszki rozdaje co roku dla panów doktorów, reszta personelu śię nie liczy
Reklama