UWAGA!

Sportowa szkoła w sportowych rękach

 Elbląg, Hanna Szuszkiewicz od 2014 r. jest dyrektorem SP 4. Teraz będzie kierowała SP 3
Hanna Szuszkiewicz od 2014 r. jest dyrektorem SP 4. Teraz będzie kierowała SP 3 (fot. AD, arch. portEl)

Po przerwie na edukacyjną mapę Elbląga wraca Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Agrykola. Jej dyrektor stanie przed nie lada wyzwaniem związanym z organizacją zajęć edukacyjnych i treningów. Komisja konkursowa zdecydowała, że na tym stanowisku najlepiej sprawdzi się Hanna Szuszkiewicz, która od kilku lat kieruje SP nr 4, a jej cv przypomina czasy, gdy była piłkarką ręczną Startu Elbląg.

Tak, jak wcześniej (tzn. przed wprowadzeniem reformy oświaty związanej z utworzeniem szkół gimnazjalnych) będzie się mieściła w budynku Jahnschule, które dziś zajmuje Gimnazjum nr 5. Od roku szkolnego 2018/19 w szkole rozpoczną naukę młodzi piłkarze podnoszący swoje umiejętności w ramach Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego.
       Szkoła jednak nie może funkcjonować bez dyrektora więc Urząd Miejski rozpoczął poszukiwania odpowiedniego kandydata. W wymaganiach konkursowych podkreślano: legitymowanie się tytułem magistra lub inżyniera, ukończone studia lub kurs uprawniający do kierowania placówkami oświatowymi, minimum pięcioletni staż pracy na stanowisku nauczyciela lub nauczyciela akademickiego.
       Zainteresowani mogli składać swoje cv do 30 kwietnia. Zdecydowała się jedna osoba. 18 maja zapadła decyzja.
       - 15-osobowa komisja konkursowa zdecydowała jednogłośnie o powierzeniu obowiązków dyrektora SP nr 3 Hannie Szuszkiewicz - poinformował Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu.
       Hanna Szuszkiewicz od 2014 r. jest dyrektorem SP nr 4 w Elblągu. Kibicom szczypiorniaka jest jednak bardziej znana jako zawodniczka Startu Elbląg, z którym wywalczyła mistrzostwo Polski w 1992 i 1994, wicemistrzostwo Polski w 1991 i 1997 oraz brązowe medale mistrzostw Polski w 1993, 1998, 1999 i 2000. W latach 1991-1992 wystąpiła w 13 spotkaniach reprezentacji Polski seniorek, zdobywając 9 bramek.
       Hanna Szuszkiewicz pracę jako dyrektor szkoły sportowej rozpocznie od 1 września.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama