UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Co konkretnie proponują autorzy tego protestu? Jakie rozwiązania alternatywne? Którędy ich zdaniem ta ulica powinna iść? Sam sprzeciw "nie bo nie", jest niepoważny bez podawania możliwych innych rozwiązań. Zwolenników tej drogi jest kilkukrotnie więcej, tylko nie mają czasu na pikiety i wędrówki do urzędu bo ciężko pracują w ciągu dnia a po południu muszą stać wkurzeni w korku na Bema. Hashtagi: #Zwolennik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  94
  51
  zale(2021-05-13)
 • Za pomysły i mądre rozwiązania są ci urzędnicy za co biorą kasę. Dogadywać się z mieszkańcami, bo oni najlepiej wiedzą, co jest dla nich najlepsze. Powiem tak, urzędnik jest dla ludzi a nie odwrotnie ludzie dla urzędników.
 • Miasto ma tylu opłacanych z naszych pieniędzy specjalistów, że to oni powinni wypracowac kompromis. Mieszkańcy mają mówić miastu jak ma wyglądać układ transportowy? To może wywalmy urzędników i płaćmy mieszkańcom za projekty. My możemy powiedzieć, że coś jest złe, coś się nie podoba, ale od naprawiania tego są departamenty miasta, po to siedzą tam ludzie i biorą naszą kasę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  the power(2021-05-13)
 • Masz jakiś cień wątpliwości, że trasa nr 2 przez las oznaczona jako wiaty to paranoja ? Wiadukt puszczą nad terenami leśnymi ano nie zniszczą park Bażantarnia jeśli do tego by doszło.
 • Ha ha, człowieku, o czym Ty piszesz. Dzisiaj wiedza urzędnika specjalisty się nie liczy, bo decyzje podejmowane są jednoosobowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  koman-dos(2021-05-13)
 • @koman-dos - A to już inna sprawa. Ja piszę o tym jak to powinno wyglądać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  the power(2021-05-13)
 • @the power - Ostatnie pytanie ma głęboki sens.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GłębokaMyśl(2021-05-13)
 • Te tzw. "korki na Bema", to czysta fikcja. Konieczność zatrzymania się na światłach, to nie jest korek.
 • Udrożnić Kolejową i Willową- całe osiedle "za Politechniką "jedzie Bema bo innej drogi nie ma. Podchorążych zrobić dwukierunkową- taniej, prościej.
 • @:( - Ani taniej ani lepiej a do tego jeszcze bardziej skomplikowane. Wypada coś wiedzieć aby zabierać głos w sprawie takich inwestycji. .
 • Dla osób mieszkających przy tych ulicach na pewno. Willowa na osiedle, Kolejową z osiedla. Przy podchorążych skrajne działki tylko. Wyjdzie drożej niż obwodnica? Nie sądzę.
 • @the power - To jest śmieszne z waszej strony stwierdzenie. Nie bo nie i co mi zrobicie? Niech się urzędnicy martwią. To zwalanie problemu na kogoś innego. Nie macie innego pomysłu na tą ulice a protestujecie. W tym rejonie są dwie duże górki i jakoś je trzeba ominąć. Chyba, że chcecie wykopać tunel pod Chrobrego?
 • Tak koniecznie puśćmy drogę przez bażantarnię, wiaty wyburzmy i postawmy w ich miejsce Lidla z wielkim parkingiem, albo biedronkę w zależności co będą woleli miłośnicy betonu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  6
  Zthebilibeka(2021-05-13)
 • Radzimy zapoznać się z póki co obowiązującym "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy – miasta Elbląg". Jest tam bardzo jasno mowa o tunelu w tamtym rejonie, jako jedynym dopuszczalnym rozwiązaniu: "W części wschodniej miasta brak jest trasy komunikującej dzielnice półn. z płd. .Wymaga to budowy wiaduktu nad torowiskiem kolejowym oraz tunelu na nowoprojektowanym odcinku, oraz adaptacji istn. ciągów ulic (Rawskiej, części Łęczyckiej i Kościuszki, Królewieckiej). "Radzimy zapoznać się z obowiązującymi dokumentami. My to zrobiliśmy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Niedlaulicy(2021-05-14)
 • Miasto samo ma kilka wariantów alternatywnych, ale na ich przeszkodzie stoją a)działkowcy b)koszty c)zwykła dobra wola i rozsądek. Projekt przez Bażantarnię (przypominamy, że granice parku zmieniono w 2019 r. właśnie po to, by można było tak powiedzieć)był takim, który według miasta generowałby najmniejsze koszty finansowe i wydawało się, że nie będzie wymagał negocjacji i budził oporu. Cóż, zasada bierzmy kasę jak leci nie zawsze sprawdza się w rozsądnym zarządzniu miastem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Niedlaulicy(2021-05-14)
 • @Niedlaulicy - Tunel? Przeciez ten. loszt kilkuset milionów, czyli roczny budżet miasta. Proszę zejść na ziemię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  Ferdek.Schichau(2021-05-14)
 • @Ferdek.Schichau - Tunel nie jest naszym wymysłem a samego miasta. Taka była (i nadal jest)koncepcja na zagospodarowanie tego terenu. Nigdzie w studium zagospodarowania nie pada słowo "obwodnica wschodnia". Owszem, pojawia się w strategii miasta, ale bez podania konkretnego jej przebiegu. Co do meritum - póki co (i wszędzie o tym mówimy), opieramy się na dokumentach z 2014 r. na które już raz miasto pozyskało środki i je oddało. Na razie miasto jest na etapie wyłaniania inżyniera kontraktu, który te plany będzie aktualizował. Mamy nadzieję, że przy tej aktualizacji weźmie pod uwagę sprzeciw mieszkańców i poprowadzi 2 etap w innej lokalizacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Niedlaulicy(2021-05-14)
Reklama