UWAGA!

Staw przy Działkowej nadal pełen śmieci. Kto je wreszcie posprząta?

 
Elbląg, Tak obecnie wyglądają okolice stawu przy ul. Działkowej
Tak obecnie wyglądają okolice stawu przy ul. Działkowej (fot. Karolina Król)

Trzy tygodnie minęły od czasu, kiedy urzędnicy obiecali zająć się sprawą oczyszczenia stawu przy ulicy Działkowej. Niestety, wciąż w miejscu, które upatrzyły sobie dzikie kaczki, znajduje się pełno śmieci.

Tematem zajęliśmy się po sygnale od Czytelnika, któremu los kaczek nie jest obojętny. - Śmieci zagrażają życiu nie tylko kaczek, które giną śmiercią tragiczną, na przykład poprzez wplątanie się w foliowe worki, sznurki, ale zagrażają również wybuchem epidemii wśród mieszkańców – alarmowała Czytelniczka.
       Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta Elbląga poinformowała nas wówczas, że śmieci zostaną sprzątnięte. Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji miał zlecić prace specjalistycznej firmie. Problem z posprzątaniem tego terenu tkwi w tym, że jego część należy do osoby prywatnej.
       - 6 sierpnia właściciel nieruchomości został poinformowany w odrębnym piśmie o konieczności pilnego uporządkowania akwenu wodnego, a także o stałym utrzymaniu należytego porządku na tym terenie – wyjaśnia Monika Borzdyńska. - W piśmie tym poinformowaliśmy właściciela, że w przypadku braku działań z jego strony uporządkowanie stawu i terenu zlecone zostanie prywatnej firmie specjalistycznej, a współwłaściciel zostanie obciążony kosztami proporcjonalnie do posiadanego udziału w nieruchomości. Jeżeli w najbliższych dniach teren nie zostanie uprzątnięty, podejmiemy dalsze kroki w tej sprawie.
       Jak długo trzeba czekać na uprzątnięcie tego miejsca, tego nie wie nikt. Do sprawy jeszcze wrócimy.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najlepiej i najsprawiedliwiej by bylo gdyby owe smieci posprzatali ci, ktorzy je tam zostawili.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Kazik.2000(2014-08-20)
 • Wynająć firmę, obciążyć właściciela. Problem prosty do rozwiązania. Nie wiem po co takie kombinowanie. W Elblągu widać nawet takie błahe sprawy są zbyt skomplikowane dla rządzących.
 • W urzędach wychodzi tylko picie kawy, reszta spraw ich przerasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  heheh(2014-08-20)
 • tzn. działkowcy, zabierać to z powrotem brudasy, takie widoki są prawie przy każdych ogrodach działkowych i niby kto je tam wyrzuca.
 • urzędnicy to zwykli nieudacznicy, za co im się płaci za co. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  lotikat(2014-08-20)
 • Z tym obciążaniem właściciela to nie do końca mi się podoba. .. A może ktoś od wpisu wyżej by chciał dostać jakąś fajną fakturkę z UM z nienacka? Najpierw marchewka potem kijek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ZadużoprzepisówwŻYCIU(2014-08-20)
 • Okoliczni użytkownicy ogródków i przyjezdni latami zaśmiecali ten staw by teraz właściciel mógł zapłacić za oczyszczanie. Genialny pomysł na kasę z przetargów za sprzątanie dzięki urzędowi.
 • Działkowcy od dawna mają swoje kontenery i nikomu się nie opłaca wyrzucać, bo i tak wyliczono według metraża, wiec każdy wsypuje u siebie na ogrodzie.
 • A nie widzicie, bo to widzą działkowcy-ten zaułek to jest od zawsze koczowisko bezdomnych, menelstwa, " rybaków" i właścicieli psów, to może oni tam wrzucają, a właścieciel nie będzie stał z kijem i bił po plecach ludzi, żeby podnosili co im" wypadło"
 • Wstyd mi ale nie wiem gdzie jest ul. Działkowa :) domyślam się ale zaraz wygogluje by mieć pewność, brakuje mi tu w Elblągu podziału na dzielnice tzn. dzielnice są ale nie używa się ich nazw za wyjątkiem Zawady i Jaru. A jak by w art. napisano " Staw przy ul. działkowej w Witoszewie. .. ." :) wtedy bez namysłu wiadomo w której części Eg mniej więcej. Ale my Elblążanie nawet nie wiemy jakie dzielnice są w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  okoniowaty(2014-08-20)
 • Ten staw nie znajduje się na terenie ogrodów działkowych, tylko prywatnym terenie.
 • Typowe dla polskiego krajobrazu !!! Większość oszołomów z przyzwyczajenia wyrzucali śmieci, gdzie popadnie bo tak zawsze robili i chyba nic nie zmieni tego faktu. .. chyba, że sowita kara pieniężna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  nośmieci(2014-08-21)
Reklama