UWAGA!

Straż Miejska rozdaje woreczki na psie nieczystości

 Elbląg, Straż Miejska rozdaje woreczki na psie nieczystości
fot. Straż Miejska

Będąc właścicielem psa, z którym spacerujesz możesz natknąć się na strażnika, który wręczy Ci woreczek na psie nieczystości. Straż Miejska otrzymała woreczki od Departamentem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i wraz z nimi prowadzi akcję „Posprzątaj po swoim psie”. Strażnicy rozdają woreczki w trakcie służby, najczęściej w parkach czy na osiedlach.

Wielu właścicieli psów nie zdaje sobie sprawy, że nie sprzątając po swoim pupilu, postępuje niewłaściwie. Sprzątanie odchodów po swoich czworonogach to obowiązek.
       Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, ale gdy takiego brak w naszej okolicy to można je wyrzucać do koszów ulicznych lub pojemników na nie segregowane odpady komunalne. Woreczek ulega biodegradacji wraz z zawartością w miejscach składowania.
       Obowiązek sprzątania po swoim psie reguluje Uchwała Nr XXVIII/814/2014 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 6 marca 2014 w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg, a także Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie powinni rozdawać tylko sprzątać !!!!
 • właśnie ! powinni sami sprzątać i po kiego jest ta rzeczniczka od jakiegoś czasu ? Mieszkańcy chcą likwidacji straży a oni dokładają sztucznych etatów dla darmozjadów. Komendantem też jest stary milicjant. To jakaś paranoja !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Józwa(2014-08-26)
 • co to znaczy " postępują niewłaściwie" ? kto ustala co jest niewłaściwe? moje sumienie mówi mi że to nie jest niewłaściwe i nikomu nic do tego
 • Nowe zajecie im znalezli? najpierw woreczki rozdaja a potem beda za nie kasowac ile 100 czy 500 zl? a ludzie beda wyrzucac psy. SZKODA ZWIERZAKOW bo one tylko ucierpia na tym. Zamiast schrniska utrzymywac powinno miasto doplacac za utrzymanie psa wlascicielowi. nie byloby bezdomnych zwierzat. mnialam kiedys zwierzaka i wiem ile kosztuje zwlaszcza jak choruje.
 • aleś śliczniutki słodziutki milutki przystojniaczek nieboraczek ido psich g. .. .n poszedłeś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  woreczek(2014-08-26)
 • oczywiście że każdy po swoim zwierzaku powinien sprzątać, a nieudaczna straż miejska niech nie udaje dobrych wujków że nie nakładają mandatów, widać że macie gorąco w gaciach jak się organizuje referendum w sprawie rozwiązania i słusznie.
 • To kolejny dowód do rozwiązania tej nikomu nie potrzebnej formacji !!!!!Dziady zajmijcie się ściganiem meneli chlających tanie wina nad Kumielą, bo nie można przejechać rowerem!!!!! Ocieplanie wizerunku poprzez rozdawanie woreczków nic wam nie pomoże i tak jesteście do likwidacji, w myśl przysłowia: " Co się odwlecze, to nie uciecze " .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  TomekG(2014-08-27)
 • A gdzie są nasi EKOLODZY kochani?!!! i czemu jeszcze nie oprotestowali woreczków? Krzyczą tam, gdzie zysk mają, a nie gdzie środowisko życia człowieka trzeba chronić. Pies jest co do zasady ekologiczny. Jego odchody znikają po max tygodniu. A w WORECZKU … . ? Moja córka 20 lat temu przywiozła z wycieczki do Czech papierową torebkę z nadrukowanym pieskiem, w środku była tekturka składająca się w łopatkę. Od tamtego czasu sprzątanie po pieskach – TAK, ale jeśli do foliowego woreczka to ABSOLUTNIE NIE !!! Mam to szczęście, ze swojego pupila nie muszę wyprowadzać do miejskiego parku.
 • jezeli tak drogo kosztuje utrzymanie psa, to po co ludzie ich mają. Kazdy kto ma psa niech ponosi koszty z nim związane, a nie rozdają za darmo woreczki na odchody na ludziom podnisą opłaty parkingowe aby mieć kasę na takie cele. W takiej sytuacji powinni rozdawać mieszkańcom papier toaletowy równiz bezpłatnie. W takiej sytuacji byłoby to sprawiedliwe.
 • Tak i to jest właśnie problem - ODPOWIEDZIALNOŚĆ- ja mam 2 psy i po nich sprzątam. .. lol normalnie jestem nienormalny, bo mam 2,czasem chorują, tez wiem ile to kosztuje, ale nie rozumiem po co brać psa jeżeli nie zamierzasz ani po nim sprzątać, ani o niego dbać, ani go leczyć jak zachoruje. .. po co ?
Reklama