UWAGA!

Straż Miejska szuka komendanta

 Elbląg, Straż Miejska szuka komendanta
fot. Straż Miejska

Niewiele czasu, bo tylko tydzień, mają kandydaci na komendanta elbląskiej Straży Miejskiej na złożenie swoich aplikacji. W związku z odejściem Jana Korzeniowskiego ze stanowiska, ratusz szuka jego następcy.

Elbląska Straż Miejska będzie miała nowego komendanta. Po 22 latach kierowania elbląskimi strażnikami z funkcji komendanta odchodzi Jan Korzeniowski – twórca formacji w Elblągu.
       24 października 1996 r. Rada Miejska w Elblągu uchwaliła powstanie formacji. Jej organizacją zajął się właśnie Jan Korzeniowski, który został także jej pierwszym komendantem. Dziś pewna epoka u elbląskich strażników się kończy. Jak się dowiedzieliśmy, Jan Korzeniowski zdecydował się skorzystać z prawa do emerytury. Swoje obowiązki będzie pełnił do 5 lipca.
       Ratusz ogłosił konkurs mający wyłonić nowego kandydata. Urzędnicy czekają na aplikacje kandydatów do 16 czerwca. Nowy komendant ma rozpocząć pracę już w lipcu.
       Jakie warunki musi spełnić kandydat na nowego dowódcę elbląskich strażników? Wykształcenie wyższe kierunkowe (jeden z kierunków lub specjalizacji: prawo, administracja, bezpieczeństwo, zarządzanie), pięcioletni staż pracy (w tym dwa lata na stanowisku kierowniczym), znajomość odpowiednich aktów prawnych, uregulowany stosunek do służby wojskowej. Urzędnicy chcieliby także, aby kandydaci znali zasady gospodarki finansowej obowiązujące w jednostkach samorządowych, problematykę bezpieczeństwa i porządku oraz umieli obsługiwać urządzenia łączności radiowej. Wskazane są też ukończone kursy, szkolenia lub szkoła policealna z zakresu bezpieczeństwa.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie bardzo widzę potrzebę utrzymywania straży miejskiej w naszym mieście,nie widać ich na mieście, no może poza tagowiskiem, gdzie bywa łapanka na handlarzy papierosami, ale to równie dobrze może zrobić policja
 • Idealnym kandydatem może np. być obecny pracownik wybitnego specjalisty od byłej ciepłej posadki oraz twórca NowaczykWatches, który składał tam podania o prace, a potem jak go nie przyjęli razem z wcześniej wymienionym razem chcieli rozwiązania SM. .. .. Ci z PO powinni iść na prawdę do wróżki i egzorcysty bo co się dzieje wokół to rozum inteligentnych wyborców nie obejmuje. .. .. na jesień szykować się może kolejny wątpliwy sukces wyborczy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  Kat_Na_Idiotów(2019-06-07)
 • Kolejny spadochroniarz z policji lub wojska tam trafi i będzie grzał posadkę. .. A tak na poważnie, to nie widać SM na mieście, także wg mnie służba do likwidacji, jak już to powinni pracować tak jak policja, a nie tylko do 16:00.
 • Ohohoh to któryś z elbląskich strażników nie jest wystarczająco kompetentny na to stanowisko? Przecież oni są najmądrzejsi, przy każdej okazji sypią paragrafami, ustępami i przecinkami. Osoby z tytułami naukowymi, to przy nich dzieci z piaskownicy. Banda nieudaczników, która nie dostała się do mundurówek.
 • Najpierw szukali generala - ." Gdzie jest general" a teraz szkaja komendanta - straszny balagan musi panowac w tych sluzbach - moze by lepiej bylo poszukac kogos kto by zrobil tam w koncu porzadek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Cliner(2019-06-07)
 • Zlikwidować Straż Miejską a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazywać Policji na dodatkowy sprzęt, radiowozy i częstrze wieczorne patrole piesze i rowerowe w parkach i na starówce.
 • Czy to nie będzie odchodzący w tym tygodniu na emeryturę pan strażak? To jest taka elbląska tradycja - bo szefem zarządzania kryzysowego po odejściu na emeryturę, kto został? Czyż nie emerytowany strażak?
 • A jakby tam w rozkroku kierownik zarządzania kryzysowego zasiadł ? Ogarnie i tu i tam. W komitecie wyborczym służył, w służbie robił to się zna, na wszystkim. ..
 • "Straż Miejska szuka komendanta" myslalem ze cos nabroil i uciekl. Ta gazeta stosuje podwojny jezyk. Reptilianski wezowy styl.
 • " wyższe wykształcenie, ukończone 21 lat, 2 lata na stanowisku kierowniczym, co najmniej 5 letni staż pracy", czy nasz prezydent dobrze się czuje?
 • Na pewno będzie to otwarty, uczciwy, rzetelny konkurs jak dla kazdego słupnika
 • tak się właśnie "przypadkiem" składa, że jakiś strażak zakończył "służbę" hahahahaha. Na pewno będzie idealnym kandydatem - przecież mundurowi to "najlepsi" specjaliści od wszystkiego. .. .Panie. .. .. Pan się nie boi Pan prezydent za panem stoi. .. ..
Reklama