UWAGA!

Strażnicy graniczni złożyli ślubowanie

 Elbląg, Strażnicy graniczni złożyli ślubowanie
fot. MOSG

Sześćdziesiąt osób przyjął w ubiegłym roku do służby Morski Oddział Straży Granicznej. Ostatnia grupa spośród nich właśnie dziś złożyła ślubowanie w Gdańsku. Tym samym w całości został wypełniony zaplanowany na 2020 rok limit przyjęć. Jednak rekrutacja do służby w MOSG cały czas trwa.

Ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy odebrał Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopski. Wśród wypowiadających słowa roty ślubowania były 3 kobiety i 6 mężczyzn, którzy pomyślnie przeszli całe postępowanie rekrutacyjne. Błogosławieństwa udzielił im ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura, kapelan MOSG.

Kontradm. SG Andrzej Prokopski powitał nowo mianowanych strażników granicznych i pogratulował przyjęcia w szeregi formacji. Życzył im także satysfakcji w służbie oraz jak najlepszych wyników podczas szkolenia, które nowi funkcjonariusze przejdą, zanim trafią do jednostek organizacyjnych Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ubiegłym roku do Morskiego Oddziału Straży Granicznej wpłynęło przeszło pół tysiąca aplikacji o przyjęcie do służby. Szeregi funkcjonariuszy zasiliło zgodnie z wyznaczonym planem 60 osób. Taką samą liczbę nowych funkcjonariuszy MOSG planuje przyjąć również w tym roku, dlatego wciąż prowadzona jest rekrutacja do służby. Szczegóły dotyczące postępowania kwalifikacyjnego, zasady naboru, a także wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej oddziału.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 60 osób do czego ? Dzieciaków przyjeliście ? Wiecie co teraz jest w policji odnośnie przyjęć ? Odpowiem. Kurs podstawowy policji po 90 roku trwał pół roku w koszarach, stopień z wojska nie miał znaczenia, prezencja, białą koszula i wyprasowane spodnie na wizycie kwalifikacyjnej z dobrą opinią, maturą, Studia, sport i opinią były na porządku dziennym. Później to się zmieniło, brali ludzi ambitnych ale też brali mniej ambitnych albo uległych, ewentualnie karierowiczów. To margines ale jeszcze jakże obecny w policji do dziś. .. .Dzisiaj z tego co wiem, "kurs na policjanta"trwa 6 tygodni i do tego święta, niedziele wolne. Tyle co na prawo jazdy kat B albo AM. Słownie sześć tygodni z przerwą na święta, później wolne. Gratulacje i życzymy wielu abiturientów. ..
 • Ta wyciągnięta przed siebie ręka w skórzanej rękawiczce jakoś źle mi się kojarzy. ..
 • Wiele osób uciekło z policji do wojska. Zapytajcie ich o opinie.
 • A wiesz co teraz mówią potencjalne kandydatki na policjantki? Podobno w tych koszarach przez pół roku musisz jeść to co ci dają, chciałam pójść do policji ale jak tak to nie pójdę :))
 • straż graniczna to słupowa formacja, jak mają stać na straży granicy ? i z jakim sprzętem ? niby granica już tylko jest morska i na wschodzie, oni dublują działania policji i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  cenzor(2021-01-09)
 • już nie pół roku a 6 tygodni. Biorą jak leci aby był posłuszny i potrafił lać bezbronne kobiety pałą teleskopową. Pralnia "muzgó"trwa tylko sześć tygodni. Może nie współmierne ale przypomniało mi się jak ruski żołnierz walił wroga saperką w łeb "za rodinu". ..
 • pasożyty idą do S. G. , a później przenoszą się do MON-u, bo lepsza pensja, socjal, myśleć i pracować nie trzeba. następną podobną formacją jest kościół katolicki.
 • Nieskorumpowani, wiara w Was, może uda się wam w Elblągu kłusowników zwalczyć na rezerwacie Drużno, PZW tam siatki stawia, bez oznakowania, ludzie narażeni na niebezpieczeństwo, wszyscy inni tolerują to bo to układ. Tylko w Was wiara i moc że będzie chroniona przyroda i ludzie.
Reklama