UWAGA!

Studniówka z Krainy Czarów

 
Elbląg, Tak się bawi Liceum Plastyczne
Tak się bawi Liceum Plastyczne (fot. dk)

Dokładnie 108 dni dzieli maturzystów od egzaminu dojrzałości. Jednak dzisiejszego wieczora (16 stycznia) bawiący się na studniówkach uczniowie jak najdalej byli myślami od czekających ich w maju matur. Dziś liczy się tylko zabawa! A jak bawi się Liceum Plastyczne? Zobacz zdjęcia.

Kameralnie, niemal jak w rodzinie. Trzynastu maturzystów z podelbląskiego Liceum Plastycznego uroczystym polonezem rozpoczęło swój pierwszy prawdziwy bal. Nie obyło się bez wzruszeń, śmiechu i dobrej zabawy. – Spotkaliśmy się dzisiaj w ten zimny wieczór, aby na 108 dni przed maturą zapomnieć o niej i bawić się do samego rana – powiedziała drżącym głosem Barbara Koniecko, wicedyrektor szkoły. - Często słyszeliście, że nauka jest najważniejsza. A ja powiem wam dzisiaj trochę inaczej. Nauka nie jest najważniejsza w życiu. Najważniejsze w życiu jest samo życie, drugi człowiek, uczucia, chwile, które zaraz pójdą w niepamięć, myśli, których nie da się zatrzymać – dodała. - Chciałabym, żebyście się uczyli, ale nie zapominali też o zabawie. Chciałabym, żebyście w tym pędzącym świecie nie zapomnieli o najważniejszych wartościach jakimi są dobro, piękno i prawda.
       Motywem przewodnim studniówki była Kraina Czarów. W atmosferę magii wpasowali się wspaniale nauczyciele szkoły, przebierając się w stroje niczym z krainy czarów, do której trafiła kiedyś mała Alicja. - Co dziś w programie? – mówi zapytany o szczegóły części artystycznej Jakub. - To na razie tajemnica. Mogę tylko powiedzieć, że tematyka będzie dotyczyła Alicji w Krainie Czarów. Będą też konkursy i zadania.
       A jak przygotowywał się do dzisiejszego dnia tegoroczny maturzysta?- To dzień jak co dzień, tylko trzeba było się ubrać trochę bardziej przyzwoicie – dodaje. – I trzeba było nabrać trochę powagi.
       Więcej przygotowań do dzisiejszej studniówki poczyniły dziewczęta. – Trzeba było zrobić makijaż, ułożyć włosy, wybrać sukienkę – mówi Agnieszka. – Zrobić wszystko, żeby wyglądać dobrze w tak ważnym dniu. Przy wyborze sukienki kierowałam się głównie tym, bym dała radę w niej tańczyć, więc długa sukienka odpadała. Wybrałam krótką, dzięki czemu będę dobrze się czuła podczas tańca – dodała.
       - Cały dzień przygotowywałam się do dzisiejszego wieczora, spóźniłam się, bo tak długo robiłam makijaż - mówi Paulina Janta, zdradzając, że zawsze chciała mieć na studniówce czerwoną sukienkę. Taką też miała dziś na sobie.
       A jakie nastroje panują w Liceum Plastycznym na sto dni przed maturą? - Jestem zdenerwowana i czuję się niepewnie. Zwłaszcza jeśli chodzi o matematykę – mówi Agnieszka.
       - Do matury przygotowuję się już od jakiegoś czasu. Martwię się, jak wypadnę na maturze z języka polskiego, ale są postępy, ponieważ chodzę na korepetycje – mówi Dawid.
       - A ja jestem strasznie zestresowana faktem, że zostało tak mało czasu. Najbardziej przerażają mnie matury ustne. Myślę, że matematyka pójdzie mi najgorzej – dodaje Paulina.
       Na razie o maturze zapomnijmy choć na kilka chwil. Teraz liczy się tylko zabawa!
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama