UWAGA!

Święto Konstytucji w Elblągu

Elbląg, Święto Konstytucji w Elblągu

W sobotę 3 maja o godzinie 10 w katedrze św. Mikołaja odprawiono Mszę Święta w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego, a samo południe na Placu Kazimierza Jagiellończyka rozpoczęły się dalsze uroczystości dla uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja.

Na Placu Kazimierza Jagiellończyka wciągnięto flagę narodową na maszt, odegrano hymn, złożono wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka, był też pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy 16 PDZ.
     Organizatorami uroczystości dla uczczenia 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja byli: władze samorządowe Elbląga, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana i Centrum Sztuki Galeria EL.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Piszący ten artykół niech jeszcze raz go przeczyta, dowie się co naprawdę działo się na Pl. Jagiellończyka i więcej nie pisze bzdur.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obsewator(2008-05-04)
 • pana redaktora nie było to pewne no chyba ze miał na myśli defiladę przed generałem bo resztę odwołano, ,ale tak to jest jak notę prasową robimy z faxów"" ale mam pytanie dlaczego u nas takie świeta jak konstytucji czy niepodległości bardziej przypominają stypę niż radość z odzyskanej wolności. .. .. no chyba ze organizatorzy. .. .
 • "Obserwator" przeczytaj to co napisałeś i popłacz nad swoją ortografią!!! Twój "artykuł" jest krótki, ale ortograficznie b. wymowny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Artykuł przez(2008-05-05)
Reklama