UWAGA!

Święto przeciwlotników

W piątek 31 sierpnia na terenie 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego odbędą się Centralne Obchody Święta Wojsk Obrony Przeciwlotniczej na szczeblu Wojsk Lądowych, połączone ze Świętem 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego - informuje major Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Udział w uroczystościach wezmą przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Sztabu Generalnego WP, Wojsk Lądowych oraz przedstawiciele wszystkich jednostek przeciwlotniczych wchodzących w skład Wojsk Lądowych.
     W ramach uroczystych obchodów organizowany jest „Dzień Otwartych Koszar” na terenie Pułku przy ul. Mazurskiej. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć sprzęt i uzbrojenie, będące na wyposażeniu pułku, zwiedzić Salę Tradycji i kwatery żołnierzy.
     O godz. 11 odbędzie się uroczysta zbiórka na terenie 13 Pułku z udziałem zaproszonych gości, w trakcie której zostaną odczytane okolicznościowe rozkazy przełożonych, wręczone wyróżnienia, podziękowania i nagrody kadrze, żołnierzom i pracownikom wojska. Zbiórkę zakończy defilada pododdziałów oraz defilada sprzętu bojowego.
     Mówi mjr Zbigniew Tuszyński:
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • JASNOŚĆ Wczoraj było święto Lotników i co ani wzmianki na portelu a mamy takową formację w Elblągu a jakże. Na ulicy Lotniczej istniej jeszcze 14 BUZL czyli Batalion Usuwania Zniszczeń Lotniskowych, podlegający pod 1Brygade Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie jakby nie patrzył Siły Powietrzne RP. Skoro juz składamy życzenia to wypadało by złożyć także i lotnikom z pobliskiego Królewa Malborskiego ! i z tej okazji chciałem złożyć wszystkim Lotnikom i przy okazji nadchodzącego święta Przeciwlotnikom, żołnierzom, serdeczne życzenia spokojnej służby, spokoju w pracy i w domu mądrych przełożonych, sumiennych podwładnych, oraz takich przyziemnych rzeczy jak zdrowia i szczęścia na codzień
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    JASNOŚĆ(2007-08-29)
  • amen.
Reklama