UWAGA!

Świętowali rolnicy

 Elbląg, Najpiękniejszy wieniec przygotowali mieszkańcy Tolkmicka
Najpiękniejszy wieniec przygotowali mieszkańcy Tolkmicka

Wieniec przygotowany przez mieszkańców Tolkmicka zwyciężył w konkursie, który odbył się w minioną sobotę (15 września) podczas dożynek powiatowych w Godkowie.

Święto plonów tradycyjnie rozpoczął uroczysty korowód złożony z uczestników dożynek oraz zaproszonych gości, który przemaszerował spod urzędu gminy na plac przy miejscowej szkole podstawowej. Tam odbywała się cała uroczystość.
     - W trakcie przemarszu każda z 9 gmin naszego powiatu prezentowała przygotowany przez siebie wieniec dożynkowy - mówi Anna Dawid, rzecznik prasowy starosty elbląskiego. - Wszystkie wieńce wzięły potem udział w konkursie. W tym roku zwyciężył wieniec z Tolkmicka, drugie miejsce zajął wieniec z miejscowości Skowrony, gmina Godkowo, a trzecie wieniec ze Zwierzna, gmina Markusy.
     Starostami tegorocznych dożynek byli: Renata Korwel oraz Adam Tucki. Renata Korwel prowadzi wraz z mężem 30 hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. Również gospodarstwo Adama Tuckiego nastawione jest na produkcję mleka. Oboje osiągają dużą wydajność i inwestują w rozwój swoich gospodarstw.
     - Na uczestników tegorocznych dożynek czekało wiele atrakcji, m.in. występy zespołów folklorystycznych, stoiska z małą gastronomią, musztra paradna w wykonaniu Garnizonowej Orkiestry Wojskowej z Elbląga, loteria fantowa - wylicza Anna Dawid. - Wiele emocji wzbudziła rywalizacja w przeciąganiu liny, którą ostatecznie wygrała gmina Godkowo.
     W tym roku muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół "Classic", który zgromadził liczną publiczność.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dożynki w godkowie byly super, fajny zespoł mozna bylo potanczyc szkoda ze tak krotko gral
  • Mimo, że było bardzo, bardzo zimno ludzi było mnóstwo.Było przepięknie, wesoło i ciekawie.Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane.Ludzie na wsi potrafią się cieszyć z tego, że się spotkali.
Reklama