UWAGA!

Szczypta nadziei na remont Okrzei

 Elbląg, Szczypta nadziei na remont Okrzei
Fot. Anna Dembińska

Wykonanie nowej nawierzchni ul. Okrzei – interpelację w tej sprawie przygotowała radna Irena Sokołowska (PO), bo ta droga jest w kiepskim stanie. Co na to władze miasta? Zobacz zdjęcia.

- Aktualny stan nawierzchni drogi przy ul. Okrzei utrudnia bezpieczne poruszanie się pojazdami – wyjaśnia Irena Sokołowska w swojej interpelacji z 4 kwietnia. Powodem są liczne i sporej wielkości dziury w drodze. - W imieniu mieszkańców proszę o wykonanie nowej nawierzchni drogi przy ul. Okrzei w Elblągu – postuluje radna.

Na pismo odpowiedział 19 kwietnia Witold Wróblewski.

  Elbląg, Szczypta nadziei na remont Okrzei
Fot. Anna Dembińska

- W ramach ujętego w budżecie miasta na 2022 rok zadania pn. "Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu" przygotowywane jest postępowanie przetargowe dotyczące wyłonienia wykonawcy robót budowlanych. W założeniach tego postępowania przetargowego, z uwagi na zły stan techniczny, zaplanowano między innymi remont nawierzchni jezdni i chodników ul. Okrzei, na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rechniewskiego – podkreśla prezydent Elbląga. Jest jednak pewne "ale", o którym wspomina na koniec.

- Informuję jednocześnie, że w związku z planowanymi zmianami wprowadzanymi przez rząd skutkującymi zmniejszeniem dochodów samorządów, zweryfikuję ich wpływ na zaplanowane zadania budżetowe i w przypadku możliwości finansowych Miasta, remont ulicy Okrzei zostanie zrealizowany – pisze Witold Wróblewski.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ulice w Elblągu, to jedna masakra... tylko nasi włodarze żyją jakby w innym świecie i udają, że problemu nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  3
  Vuccccc(2022-04-20)
 • Żądam całkowitego remontu chodników przy królewieckiej! Po obu stronach! Wzdłuż jednostek wojskowych nie da się normalnie przejść z wózkiem! Środek miasta, a chodniki wyglądają jak na ruskiej wsi w XV wieku!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  4
  MajorTom(2022-04-20)
 • Zapraszam centrum miasta. Ul. Szkolna, Ślusarska, Janowska, Tysiąclecia. Te osiedle to jest dziurawe jak ser. Przychodzą, zrobią zdjęcia i nic więcej. A darmowy parking Elbląg sobie tam urządza, bo żal 1 zł na parkometr. I drogi rozjeżdżają jeszcze bardziej Hashtagi: #Mieszkaniecc
 • A kto by się przejmował dziadami z Okrzei
 • Dlaczego nie można dodawać wpisów dotyczących pomocy dla uchodźców z Ukrainy? Ja rozumiem, że durne wpisy należy moderować i usuwać, ale całkowity brak dyskusji moim zdaniem to nieporozumienie. Często aż cisna się człowiekowi na usta słowa pochwały i uznania dla naprawdę wielkich zasług polskiego rządu na polu pomocy uchodźcom i Ukrainie. Moim zdaniem jest to po prostu nie w smak opozycyjnym liberalnym mediom i robią wszystko by temu przeciwdziałać uciekając się choćby i do chwytów poniżej pasa.
 • Tylko przestańcie w końcu budować studzienki kanalizacyjne na środku asfaltu. Na wielu ulicach Elbląga niby nowe ulice, a trzeba jechać zygzakiem bo pokrywy studzienek pozapadane.
 • Apel do drogowców: czy załatane dziury muszą wystawać ponad poziom jezdni? Czy można to zrobić po prostu na równo??
 • @Papi zwd - Japa kmiocie
 • @Papi zwd - - Pampi wzwód? tak tłumaczyć?
 • @TeofilSkorupa - I tak na zmianę. Jeden koleś raz jest Teofilem a raz Lucyną. Czysty PiSowiec z rozdwojeniem jaźni. Zapytaj Orbana twojego guru z Kaczyńskim co myśli o Ukrainie i Polakach. Wstyd i żenada że Kaczyński z takimi hienami jak Orban, Le Pen i Salvini są onucami Putina. Weź idz już do nory.
 • Kto by się przejmował dziurami w jezdni? Najważniejsze, że wzbogacimy się o 5 nowych Piekarczyków. Jeden to za mało. Każdy będzie reprezentował jedną z cnót naszego prezydenta. Ach jakże to wspaniały pomysł! Brawo! Nie mogę wyjść z podziwu. A wszystko za sprawą radnych z PO. Ich pomysły są tak cudowne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  9
  LucynaŁupina(2022-04-20)
 • Mnie się podoba ta ulica, Przynajmniej nie da sie szybko jeżdzić i jest bezpiecznie
Reklama