UWAGA!

Szlaban na parkowanie. Auta stawiają na trawniku

 
Elbląg, Terenem parkingu zarządza spółdzielnia Sielanka i został on wyremontowany ze środków własnych
Terenem parkingu zarządza spółdzielnia Sielanka i został on wyremontowany ze środków własnych (fot. nadesłane)

W przeszłości mieszkańcy bloków przy ul. Kosynierów Gdyńskich 33, 34 i 35 stawiali swoje samochody na pobliskim parkingu, którym zarządza spółdzielnia mieszkaniowa Sielanka. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy pojawiły się w tym miejscu szlabany. W efekcie mieszkańcy tych trzech budynków... parkują na trawniku.

W przeszłości miasto tak podzieliło działki, że w konsekwencji mieszkańcy bloków przy ul. Kosynierów Gdyńskich 33, 34 i 35 mogą rozsądnie postawić samochód tylko na pobliskim parkingu, którym zarządza spółdzielnia mieszkaniowa Sielanka. Ta, jakiś czas temu, za własne pieniądze, wyremontowała parking i postawiła szlabany. I wtedy zaczęły się kłopoty mieszkańców tych trzech budynków.
       – Zarządca nieruchomości Elzam-Dom [zarządza budynkami przy ul. Kosynierów Gdyńskich 34 i 35 – red.] wiedział od dawna, że spółdzielnia mieszkaniowa Sielanka zamierza wyremontować parking i postawić szlabany. Temat ten poruszany był na corocznych zebraniach wspólnoty, ale zarządca twierdził, ,,że jest czas, trzymają rękę na pulsie, będą rozmawiać" – mówi mieszkaniec bloku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 34.
       I tłumaczy, że czas minął, Sielanka postawiła szlabany, a mieszkańcy tych trzech budynków przy ul. Kosynierów Gdyńskich musieli zacząć sobie radzić inaczej.
       - Pani zarządca Elzam- Dom przekazała nam informację, że przez zimę mamy dać sobie radę parkując na przyległych trawnikach, w międzyczasie zostaną złożone papiery do urzędu [ miejskiego - red.] o wydzierżawienie tego miejsca pod przyszły parking, a osoby starsze czy niepełnosprawne trzeba podwozić pod klatkę alejką, mającą dodatkowo dwa stopnie. Wyglądają one na małe, ale niskim samochodem trudno jest podjechać. Trzeba jednak powiedzieć, że parkowanie zimą i jesienią, na mokrych liściach albo na śniegu, jest trudne - mówi mieszkaniec bloku. - Dlaczego wiedząc o planach Sielanki Elzam- Dom nie złożył tych papierów wcześniej?

  Elbląg, Szlaban na parkowanie. Auta stawiają na trawniku
fot. Anna Dembińska

Jak odpowiada Krystyna Białowąs, dyrektor zarządzania nieruchomościami w spółce Elzam- Dom, Sielanka nie ma obowiązku informowania o swoich planach. W momencie, gdy spółdzielnia zaczęła prace zarządca zaczął działać.
       - Mieszkańcy o tej sprawie wiedzą od września, wtedy też wspólnoty tych dwóch budynków podpisały uchwałę dotyczącą wydzierżawienia tego terenu pod blokiem i zagospodarowania go – wyjaśnia Krystyna Białowąs. - Obecnie trwają procedury, które w przyszłości pozwolą stworzyć tam parking, prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, bo tyle trwają wszystkie formalności.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mieszkam w innym miejscu Elbląga, też w Elzam-Dom. To jest nieporównywalnie gorzej i drożej niż w Sielance. Co najlepsze nie mamy podzielników na ogrzewanie i nikt nie zamyka kaloryferów jak otwiera okna!!! Identyczny budynek obok pod Sielanką podzielniki ma:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  4
  antyekologicznizElzamu(2014-10-29)
 • od kiedy można legalnie parkować na trawnikach, gdzie znowu jest ta nieudaczna straż miejska?
 • Uważam, że stawianie szlabanów, czy też odgradzanie się od innego bloku jakimiś słupkami tak aby nie parkowac autem to żenada. cC którzy nie lubią lub nie umieją dzielić się wspólnotą niech ida mieszkac w odosobnione miejsce a wtedy niech grodzą się nawet murami. To co stało się na Królewieckiej w blokach wojskowych okolice 134 to obciach. Ludzie tak się pogrodzili, nawet droge wjazdową osłupkowali, że trudno przejść a co dopiero wjechać.
 • Do antyekologicznizElzamu: a twój budynek to wspólnota czy spółdzielnia ? Za podzielniki, za budowę parkingu też trzeba zapłacić, z własnej kieszeni. Ludzie jak zwykle chcą mieć a nie chcą płacić. Typowe, komunistyczne myślenie.
 • Pani Białowąs kłamie o tych planach Elzam-Dom wiedział od dawna tylko zabrakło porozumienia,osobiście mi i innym lokatorom mówiła,że rozmowy trwają i tak rozmowy trwały,że zostaliśmy z ręką w nocniku.
 • Do zarządcy ELZAM-DOM. "Papiery" to se możecie złożyć, ale w kiblu do podcierania. W urzędzie składa się dokument. A oza tym sprawa przeciągnie sie w czasie, bo prezesunio SIELANKI chce mieć spokój, bo w przyszłym roku 20155 odchodzi na emeryture. .. wreszcie stary pierdzielzwolni stołek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  antySIELANKOWIEC(2014-10-29)
 • zauważyliście, że ludzie wyłączają myślenie. Mają jakiś problem, to piszą do portelu, zamiast do zarządcy albo urzędu. Chcecie załatwić problem czy zostać gwiazdami internetowymi? Urząd podzielił dziwacznie działki, niech więc wyznaczy miejsca do parkowania. Dziennikarz ma za was napisać pismo? Jeśli nie potraficie sklecić zdania, to zapłaćcie prawnikowi.
 • Jeśli chodzi o karetki i inne pojazdy uprzywilejowane wystarczyło zrobić o dwa miejsca parkingowe mniej przy alejce prowadzącej do dwóch punktowców, miejsc jest i tak więcej niż było wcześniej,a tak Sielanka postawiła dwa słupki na chodniku, chyba po złości. Dla Pani Białowąs nigdy nie ma problemu bo to nie ona tam mieszka.Niech przyjdzie zimową porą i wypycha auta z trawnika.
 • Zarządca niemrawy. A mieszkańcy zawsze tak samo, dopóki za darmo, to co się przejmować, a jak trwoga to do Boga.
 • Nikt nie wyłącza myślenia, problem był poruszany na zebraniach i mówiono nam, że prowadzone są rozmowy, jak Sielanka zaczęła roboty to szybko stworzono uchwałę i zbierano podpisy aby zarząd mógł złożyć papiery do urzędu o dzierżawę terenu pod przyszły parking,a wystarczyła by dobra wola i można było to załatwić o wiele wcześniej. Pozdrawiam.
 • Nikt nie chce za darmo!
 • kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że się im nic nie należy!!! To nie socjalizm. Jeśli sami nie weźmiecie się do pracy, nie zapłacicie, nie zbudujecie, nikt wam nic nie da. Każdy kto mieszka w domku to rozumie, w blokach jest problem, bo ludzie muszą się dogadać i wszyscy płacić, a z tym już problem.
Reklama