UWAGA!

Ta akademia gwarantuje sukces!

 Elbląg, Ta akademia gwarantuje sukces!
fot. nadesłana

Scenki teatralne po angielsku, robienie domowych wulkanów, programowanie za pomocą Ozobota i matematyczne domino – to tylko niektóre tematy innowacyjnych zajęć  pozalekcyjnych, w których udział biorą uczestnicy projektu pn. „Akademia sukcesu” realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Od października 186 uczniów ze szkół podstawowych w Łęczu, Tolkmicku oraz Pogrodziu podnosi swoje umiejętności matematyczne, przyrodnicze, językowe oraz ICT. Zajęcia mają charakter interdyscyplinarny i zakładają zdobywanie wiedzy głównie poprzez dobrą zabawę.   

W ramach modułu matematycznego - uczniowie poznają gry, zabawy rozwijające logiczne myślenie, są to również zajęcia z wyobraźni przestrzennej, ćwiczenia z zakresu koordynacji ruchowej połączone z elementami zadań matematycznymi w myśl zasady "ruch usprawnia umysł". Moduł przyrodniczy to głównie budowanie modeli, eksperymenty i doświadczenia, gry typu memory oraz praca z mikroskopem i preparatami. Podczas modułu językowego uczniowie podnoszą poziom znajomości języka angielskiego dzięki wykorzystaniu językowych gier edukacyjnych i gier typu escape room, przygotowaniu scenek teatralnych, oglądaniu filmów i bajek w języku angielskim, natomiast moduł ICT to programowanie, robotyka, podstawy grafiki komputerowej, obróbki zdjęć, tworzenie animacji filmowych i wirtualna przestrzeń.

 

Projekt „Akademia sukcesu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama