UWAGA!

Tak głosuje Elbląg

 Elbląg, Tak głosuje Elbląg
(fot. Anna Dembińska)

Odwiedziliśmy przed godziną 10 kilka komisji wyborczych w Elblągu. Zobacz zdjęcia. Członkowie komisji przyznają, że na razie frekwencja jest niższa niż dwa tygodnie temu o podobnej porze.

W Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego mieszczą się dwie obwodowe komisje wyborcze. Ruch na razie niewielki.

- Głosowanie przebiega sprawnie, sympatycznie. Ludzie są przede wszystkim zdyscyplinowani, zachowują prawidłową odległość, mają maseczki, dezynfekują ręce przed wejściem. Z naszych danych wynika, że frekwencja na teraz jest mniejsza niż w pierwszej turze o tej porze – przewodnicząca obwodowej komisji nr 31.

- Poprzednim razem staliśmy w kolejce, teraz tego nie ma. Mam nadzieję, że wyborcy nie zawiodą i wszyscy, którzy powinni, przyjdą zagłosować. Żadnych wyborów jeszcze z mężem nie odpuściliśmy – mówi jedna z elblążanek, z którą rozmawialiśmy po oddaniu głosu w komisji nr 38.

- Mój kandydat musi zwyciężyć! - dodaje z przekonaniem kolejna z osób. - Za mało osób przychodzi chyba na głosowanie. Nie ma co czekać do wieczora! - apeluje.

Wybory prezydenta Polski przebiegają spokojnie. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, nie odnotowano żadnych poważnych problemów. W Elblągu, jak informuje kom Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji, dzisiaj przy ul. Rawskiej doszło do kradzieży dwóch plakatów wyborczych. 

Lokale wyborcze są czynne do godz. 21.

 

 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama