UWAGA!

Taniec z Mistrzami - Warmia i Mazury zapraszają...

Elbląg, Baltic Cup 2009 w obiektywie  Mieczysława Jaworskiego
Baltic Cup 2009 w obiektywie Mieczysława Jaworskiego

W ostatnich dniach 2009 roku przedstawiciele elbląskiego Stowarzyszenia Jantar podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę na dofinansowanie projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 w kwocie 488.010,59 zł.

Projekt ma być realizowany w ramach osi priorytetowej Turystyka - Promocja województwa i jego oferty turystycznej, a jego koszt całkowity wynosi 602.925,00 zł.
       - Projekt zatytułowany „Taniec z Mistrzami - Warmia i Mazury zapraszają..." rozpoczął się już w 2009 roku, teraz podpisaliśmy umowę - wyjaśnia Magdalena Czarnocka, wiceprezes Stowarzyszenia Jantar. - Zakłada wypromowanie atrakcyjnego produktu turystycznego na Warmii i Mazurach, czyli międzynarodowego festiwalu tańca, który stanowi taneczną wizytówkę naszego województwa zarówno w kraju jak i za granicą. Zakończyć ma się w listopadzie 2010 roku.
       W ramach projektu ma zostać zorganizowana zakrojona na szeroką skalę kampania promocyjna festiwalu, a sam międzynarodowy festiwal tańca ma stać się w ten sposób modelowym przykładem tanecznego produktu turystycznego Warmii i Mazur.
       - Festiwal ten będzie służył jako przykład organizacji różnorodnych przedsięwzięć z dziedziny sportu, sztuki, kultury, biznesu, pedagogiki i wymiany młodzieży, dla których ogniwem łączącym jest szeroko rozumiany taniec - dodaje Magdalena Czarnocka.
       Projekt zostanie zrealizowany w formie cyklu warsztatów, konferencji i seminariów, a także prezentacji tanecznych i artystycznych.
       - Warmia i Mazury znane są jako „kraina tysiąca jezior” zapewniająca aktywny wypoczynek letni - zauważa Magdalena Czarnocka. - Jednak w ciągu całego roku kalendarzowego odbywa się tu wiele interesujących imprez artystycznych i kulturalnych, które są atrakcyjne dla osób przyjezdnych.
       Dlatego Stowarzyszenie Jantar postanowiło podjąć działania, które przyczynią się do wypromowania atrakcyjnych przedsięwzięć organizowanych w różnych miejscach województwa, a mogących przyciągać turystów z Polski i z zagranicy, również poza sezonem letnim. Przykładem takich działań ma być projekt „Taniec z Mistrzami - Warmia i Mazury zapraszają...".
       W skład projektu wchodzi promocja na skalę ogólnopolską i międzynarodową jednego z największych w naszym kraju (a organizowanego na Warmii i Mazurach) Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, którego jedenasta edycja odbędzie się w październiku 2010 roku, a który dzięki wysokiej jakości organizacyjnej oraz atrakcyjnemu programowi artystycznemu stanowić ma przykład ciekawego produktu turystycznego.
       - Trzeba wykorzystać trwającą obecnie na całym świecie koniunkturę na taniec, przejawiającą się organizacją kolejnych edycji międzynarodowych programów tanecznych, jak „Taniec z gwiazdami" czy „You can dance" – mówi wiceprezes Stowarzyszenia Jantar. - Gromadzą one przed telewizorami miliony widzów, co pokazuje, że taniec jest atrakcyjną i widowiskową formą budzącą powszechne zainteresowanie i zdobywającą wciąż nowych zwolenników.
       Projektem tym chcemy pokazać, że Warmia i Mazury to miejsce, w którym można „na żywo" zobaczyć prawdziwych mistrzów tańca i uczestniczyć w dobrych jakościowo przedsięwzięciach tanecznych.
       Jak zapewniają autorzy projektu, jego atutem jest fakt, że łączy w sobie zarówno promocję produktu turystycznego, jakim stanie się festiwal tańca oraz jego bezpośrednią realizację, dzięki czemu można zaprezentować go szerokiemu gronu odbiorców.
      
Justyna Kozłowska - Dyrla (Światowid)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama