UWAGA!

Targi Staroci w niedzielę

Czas „Dni Elbląga” to nie tylko wielkie i huczne imprezy. To również okazja do poznawania miasta podczas spacerów i wypoczynku. W najbliższą niedzielę 19 czerwca, w godz. 10-14, na dziedzińcu elbląskiego Muzeum odbędą się Targi Staroci.

Targi są miejscem spotkań kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów. To nawiązanie do pchlich targów, na których znaleźć można najróżniejsze przedmioty, które ludzie zbierają. Długo można wymieniać, co znajduje się w ofercie na kolekcjonerskich stołach. Można tu kupić i sprzedać różności, podyskutować, podzielić się wiedzą. Coraz częściej do spotkań tych dołączają elbląscy twórcy, wystawiając swe prace malarskie, grafiki, rzeźby, rękodzieło. Szczególne miejsce zajmuje ostatnio ciekawa, indywidualna biżuteria. Spotkania odbywają się w muzeum każdego miesiąca, ale latem są szczególnie atrakcyjne, przenoszą się bowiem w plener.
       Dziedziniec muzealny, który staje się miejscem targowym, jest specyficzną, zieloną enklawą wypoczynku na zabudowującym się Starym Mieście. Przygotowane dla spacerowiczów ławki, internet z hot-spotu i automat z gorącymi napojami, wprowadzają w relaksujący klimat i zapraszają do poznawania dawnych czasów. Na dziedzińcu znajdują się też ciekawe obiekty, związane z historią regionu. Odtworzono tu chatę, w jakiej przed tysiącem lat mieszkali Wikingowie z Truso, a od niedawna tuż przy chacie „zacumowała” drewniana łódź „Sanctus Adalbertus”, wzorowana na łodziach z czasów, kiedy na okoliczne tereny przybył święty Wojciech.
       Organizatorami targów, są: elbląski Klub Kolekcjonerów „Antyk” oraz Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu. Wejście na teren imprezy - bramą od ulicy Zamkowej. Wstęp wolny. W razie niepogody, targi zostaną przeniesione do muzealnego budynku Podzamcza.
      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak słyszę lub widzę hasło "targi staroci" w wykonaniu co niektórych elbląskich naciągaczy, to rzygać się chce. Jeden taki mały z bródką kiedyś próbował mi wcisnąć nędzną podróbę niemieckiego odznaczenia mówiąc, że to "wykopek" z okolic Olecka. Odznaka błyszczała się jak psu jaja na przednówku. Ludzie pilnujcie się i nie dajcie się wychuśtać :)
  • Bardzo dobrze, że takie imprezy wpisują się powoli w życie miasta. Coś takiego jest cholernie potrzebne, żeby Elbląg był o drobinę bardziej atrakcyjną mieściną. Oby tak dalej! Może zasięg tego jarmarku (a może i czas trwania) powiększy się i zaczną tu przybywać ludzie z coraz dalszych okolic, a i pewnie "rzemieślnicy" z Gdańska zaczynają widziećtą imprę na mapie sezonowych imprez w regionie. Powodzenia i oby pogoda dopisała!
  • targi staroci powinny mieć ten szczególny klimat tak jak np. w Gdańsku
Reklama