UWAGA!

Taśmy do badania

 Elbląg, Spór na linii radna Maria Kosecka - prezydent Jerzy Wilk rozstrzygnie sąd
Spór na linii radna Maria Kosecka - prezydent Jerzy Wilk rozstrzygnie sąd (fot. arch. AD)

Nie pomógł mediator, musi więc być proces. Spór, jaki od miesięcy toczą radna PO Maria Kosecka i prezydent Elbląga Jerzy Wilk (o słynne taśmy z kampanii wyborczej) rozstrzygnie sąd. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest sprawdzenie nagrania pod kątem jego prawdziwości. Za 2 tys. zł podjęło się tego zadania biuro ekspertyz kryminalistycznych z Torunia.

Poszło o nagranie, jakie trafiło do sieci przed drugą turą wyborów w Elblągu. Słychać na nim głos prezydenta Jerzego Wilka (wówczas jeszcze kandydata PiS na ten urząd), który w ostrych słowach wypowiada się na temat sytuacji w mieście. Mówi m.in. o Marii Koseckiej (byłej, ale i obecnej radnej Platformy Obywatelskiej) w sposób, który ją obraził. Radna skierowała więc sprawę do sądu domagając się przeprosin na łamach lokalnych portali internetowych, a także 5 tys. zł na cele społeczne.
       Już na pierwszej rozprawie (23 września ub.r.) reprezentujący Marię Kosecką mecenas Rafał Kasprzycki poinformował, że zaproponował stronie przeciwnej ugodę: prezydent miałby przeprosić jego klientkę na forum Rady Miejskiej. Na to jednak zgody nie było.
       - W tej sprawie pokrzywdzonym jest Jerzy Wilk, który nie może odpowiadać za upublicznienie zmanipulowanych, nieautoryzowanych przez niego wypowiedzi – tłumaczył na tej samej rozprawie pełnomocnik prawny prezydenta Elbląga Paweł Markiewicz.
       Prowadzący sprawę sędzia Arkadiusz Fall stwierdził, że spór można załagodzić i wyznaczył mediatora, który miał spróbować pogodzić radną i prezydenta. Rozmowy trwały kilka tygodni, ale zakończyły się fiaskiem. Musi więc być proces. Do jego przeprowadzenia konieczne jest przebadanie spornego nagrania pod kątem jego prawdziwości.
       - Na posiedzeniu, które odbyło się 11 lutego, sędzia zdecydował o tym, że biuro ekspertyz kryminalistycznych z Torunia sprawdzi czy zapis dźwiękowy jest oryginalny, czy nie zawiera ingerencji, czy ma zachowaną ciągłość - informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. Na sporządzenie opinii biegły ma miesiąc.
       Koszt ekspertyzy to 2 tys. zł i taką kwotę musiała uiścić strona postępowania, która dowód dołączyła. W tym przypadku był to pozwany Jerzy Wilk.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szlachectwo zobowiązuje. .. ..
 • Wstyd! Niby dorosli, a jak przekupki na rynku. Przeproś, nie, no weź, musisz, teraz prawo ci kaze, nawet jak mnie zmusi to w myslach swoje wiem, nie zmienie zdania pod przymusem. .. ale ona chce tak bardzo musi się dowartościować publicznie, ze prezydent ją przeprosił (wtedy nim nie był). Ratunku! CO za ludzie! Małostkowość pełną gębą! Za sprawy elblaga się weżcie, poprawcie warunki bytowania, szkolnictwa, a nie jak dzieci się kłoćą o manipulację. Czy tylko w taki sposb mozna zarobic?
 • od czasu do czasu wejdę na storne portlea i zasze trafię na jaką głupote która swiadczy o jakosci miasta. Co za ważna sprawa, ze trzeba to upubliczniać. Wstyd! Nigdy tego miasta nikt nie potraktuje powaznie. kim sa ci ludzie? za rok, dwa ich juz nie bedzie. .. .chyba ze jak. .. .zwolnia, ,potem szybko znowu się zapisze i ktos ja wybierze. no tak. .. na siłe, inaczej się nie da życ.
 • na miejscu Wilka też bym nie przeprosiła - bo i za co. Każdy ma prawo w rozmowie ze znajomymi mówić co mu się podoba, a że jakiś osioł to potem upublicznia?
 • Takiegoscie wybrali. .. z męskim językiem. Ohyda, wstyd mi za to miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  21
  kopiu(2014-02-13)
 • MariuszLewandowski-Fc Niestety wygląda to ma oczywistą manipulację Sądu lub nieporozumienie autora. To powód ma obowiązek wykazać fakty z których wywodzi roszczenie sko0ro zatem Pani Kosecka twierdzi że na nagraniu był oryginalna i nie zmontowana wypowiedz Pan Wilka to ona musi to udowodnić. Jak ktoś może udowodnić że nie jest marsjaninem skoro nikt nie wie jak wygląda i jakie ma cechy taki marsjanian ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  14
  MariuszLewandowski-Fc(2014-02-13)
 • " nie ważne co wiesz (rzekomo), ważne co możesz udowodnić" :)
 • Ten człowiek nie zasługuje aby być prezydentem; tylko Elżbieta Gelert może coś tu zdziałać w tym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  23
  Wiki9(2014-02-13)
 • Istotą jest, czy p. Wilk mówił prawdę, czy nie. I to nas Elblążan interesuje! Bo obrażać, to obrażają się dzieci. A to, że się Pani obraziła- to nas nie obchodzi.
 • Brzydka baba i cwana oszustka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  Sissi(2014-02-13)
 • skoro mediator nic nie wskórał to jest do bani i poco utzrzymywać takiego i mu płacić.
 • @Wiki9 - Pani Elzbieta na razie nie może ogarnąć nawet swojego podwóreczka (czytaj szpitala). Na konkurencyjnym portalu jest piękne podsumowanie jej działalności w postaci ponad 70 komentarzy. radzę się zapoznać
Reklama