UWAGA!

Taxi problem

Elbląg, Taxi problem

W Elblągu przybywa taksówkarzy, więc żądają od ratusza dodatkowych miejsc postojowych. Urzędnicy miejsca znaleźli, ale kosztem innych kierowców. Decyzja jeszcze nie weszła w życie, a już wzbudza protesty mieszkańców.

Dodatkowe miejsce postojowe dla taksówek mają powstać przy ul. Bema, Ogólnej, Saperów, a także przy Placu Konstytucji i ulicy Hetmańskiej. Ta ostatnia lokalizacja wywołała protesty przedsiębiorców, którzy interweniowali już w tej sprawie w ratuszu.
       - Pracuję tutaj od 1965 roku, przez tyle lat mieszkańcy przyzwyczaili się, że mogą parkować w zatoczce, gdzie jest miejsce na pięć-sześć samochodów. Mają dzięki temu blisko do sklepów, banków. To miejsce się przyjęło – mówi Zenon Reszka, właściciel firmy mieszczącej się przy ul. Hetmańskiej. - Teraz ma to być miejsce, z którego będzie korzystać tylko wybrana grupa mieszkańców. To nie jest dobre rozwiązanie.
       Taksówkarze chcą mieć dodatkowe miejsca, bo nie mieszczą się już na dotychczasowych postojach. W Elblągu jest już ponad 400 taksówek i ciągle przybywają nowe.
       - W Elblągu nie ma pracy , a każdy chce jakoś zarabiać. Od kiedy zniesiono limity na taksówki, to wiele osób, które mają auto, zdają egzamin i zaczynają jeździć na taxi – mówi Waldemar Ujazda, jeden z elbląskich taksówkarzy. - Teraz żeby zarobić na utrzymanie, musimy pracować po 12-15 godzin dziennie. Gdy większość z nas wyjeżdża w miasto, to robi się tłok na postojach. Dlatego chcemy nowych miejsc postojowych.
       Rozmowy w sprawie dodatkowych miejsc postojowych dla taksówek jeszcze trwają. Urzędnicy nie potrafili nam powiedzieć, czy i kiedy ich propozycje wejdą w życie.
      
       Więcej w materiale filmowym
      
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a na groma tyle taksówek?????
 • Nie ma sprawy jak taksówkarze chcą wiecej miejsc postojowych to niech sobie je sami wybudują na wykupionych od miasta działkach!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2010-03-25)
 • Dobrze, że niadawny temat powrócił !Jestem przeciwny NOWYM I STARYM miejscom postojowym dla TAXI. Przecież, prawie każdy ma komórkę i większość z nas DZWONI po" taryfę", która oczekując na klienta nie musi blokować centrum miasta. Przy okazji powracam z dedykacją do władz miasta by zlikwidowaly zakazy zatrzymywania i postoju na ulicy 1-maja !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2010-03-25)
 • na ul. Hetmańskiej nie powinno być postoju dla taxi, jeżeli już to na bocznych ulicach n. p. Giermków, zamiast płatnych parkingów !!!
 • Może by tak w końcu pognać handlarzy samochodami z parkingu dla ludu (w założeniach) przy Schelu obok targowiska miejskiego. Władzo, zobacz przecież najbardziej pożądane miejsca na parkingi okupują autohandly i taxi. Przecież można te branże ulokować na obrzeżach miasta !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jesze raz Wyborca(2010-03-25)
 • a dlaczego kierowca w samochodzie z napisem TAXI to synonim buractwa i prostactwa drogowego ? ?
 • Niedługo taksówek będzie więcej niż mieszkańców. Taksówkarze nie grzeszą kulturą. Przejeżdżanie na czerwonym, jeżdżenie na łysych oponach, blokowanie przejazdu otwartymi drzwiami na wąskich ulicach- szczególnie latem, to tylko niektóre "grzeszki" panów spod litery T. A jak im ciasno to rzeczywiście albo powinni wykupić albo wydzierżawić sobie tereny pod postoje i płacić miastu dzierżawę.
 • zgadzam sie z moim poprzednikiem jak im ciasno to niech wykupia sobie miejce na postoje taxi czemu my normalni ludzie musimy płacic za parkingi a tacy to wszedzuie niedługo beda mogli stac bo przeciez oni maja "koguta" z napisem taxi
 • oj to wszystko prawda - dobrze by było wprowadzić im "tajemniczych klientów" i odstrzelić 50% za chamstwo, brak kultury jazdy i podobne "drobne" uchybienia
 • florek Elbląscy taksówkarze oszukuja klientów ! Wracałem kiedyś z podróży. Wysiadłem wieczorem z pociag na dworcu. Nie bylo autobusu wieczorem, więc wsiadlem do taksowki. Kierowcy powiedziałem jaka trasa ma jechać. A on wiuzl mnie "turystycznie " po całym mieście. Pewnie widzał, ze z dworca szedlem z duża torbą. jakiez bylo zdziwienie taksówkarza, gdy mnie zawiózł pod wskazany adres (nota bene pod moj wlasny, gdyz jestem Elblążaninem od 33 lat ). licznik pokazal 50zł do zaplaty. Powiedzialem mu, ze. .. nie zaplaca, gdyż wiem ile powinienem z dworca do domu zaplacić ok 14zl za kurs. Strasznie sie taryfiasz wkurzył, na wieśc o tym, ze. .. oszukac klienta mus ię nie udalo /
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-03-25)
 • To Leniuchy aż smród
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anders(2010-03-25)
 • A na chodnikach i trawnikach nadal zalegają tony psiego gnoju i nikt tego nie sprząta a co na to pan Słonina !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczulony na psie łajno(2010-03-25)
Reklama