UWAGA!

Telefon do generała

Elbląg, Telefon do generała
fot. AD

Wczoraj (2 grudnia) odbyła się konferencja prasowa Henryka Słoniny. Kandydat na prezydenta Elbląga zarzucił swojemu konkurentowi nadmierne wydatki na kampanię wyborczą, zadał (nieobecnemu) kilka pytań, łączył się też telefonicznie z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

– Analizując to, ile mój kontrkandydat wydał pieniędzy na kampanię, a jest to, jakby nie liczyć, kilkaset tysięcy złotych, mam obawy, że te pieniądze pochodzą z naszych podatków – mówił Henryk Słonina. – Za jeden mój bilbord zapłaciłem 5400 zł za dwa tygodnie. Analizując to, ile mój kontrkandydat wydał pieniędzy, a ile ja wydałem za małą ilość bilbordów, mam obawy, że te pieniądze pochodziły z pieniędzy partyjnych, czyli z naszych podatków. Ten temat powinien być wyjaśniony i bardzo szczegółowo rozliczony. Ja jestem gotowy do przedstawienia wszystkich rachunków i faktur.
       Henryk Słonina mówił też o swoich sukcesach w pozyskiwaniu środków unijnych. – Dokonałem rozliczenia programu wyborczego, z jakim startowałem w 2006 r. i mogę powiedzieć, ze udało nam się zrobić dużo. Czy wszystko? Nie, ale to, co było możliwe w danych warunkach – stwierdzi kandydat na prezydenta.
       Henryk Słonina poruszył tez kwestię likwidacji i przenoszenia elbląskich jednostek wojskowych. Biorący udział w konferencji wiceprezydent Witold Wróblewski połączył się telefonicznie z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą 16 PDZ. Zapytał generała, czy zna działania w sprawie pozostawienia w Elblągu jednostek wojskowych, które podjęli Henryk Słonina i Grzegorz Nowaczyk. Generał Skrzypczak powiedział, że nie wie, co w tym zakresie zrobił Grzegorz Nowaczyk. Pamięta za to zaangażowanie w 1998 i 1999 roku Henryka Słoniny i wielu innych elblążan, przyjaciół dywizji, by pozostała 16. PDZ. [Wówczas ważyły się losy 16. dywizji „elbląskiej” i 15. dywizji „olsztyńskiej”, 16. dywizja pozostała, 15. rozformowano.]
       Henryk Słonina odniósł się również do wypowiedzi niektórych przedsiębiorców podczas zeszłotygodniowej debaty nt. innowacyjności, która odbyła się w Światowidzie. – Kampania wyborcza ma to do siebie, że ludzie często zmieniają poglądy. Jestem jednak niektórymi poglądami zaskoczony – mówił. Odtworzono fragment filmu promocyjnego dotyczącego Elbląskiego Parku Technologicznego, w którym prezes OPEGIEKA Florian Romanowski i prezes firmy Lupus Wojciech Macijewicz podkreślają pomoc miasta w rozwoju ich firm. – Podczas piątkowej debaty obaj panowie mówili zupełnie co innego, niż wcześniej na filmie. ESIP [stworzony przez OPEGIEKA Elbląski System Informacji Przestrzennej – red.] powstał za pieniądze miasta, środki unijne i budżetu centralnego. Bez tych pieniędzy OPEGIEKA nic by nie osiągnął – powiedział Witold Wróblewski.
       Henryk Słonina zadał też Grzegorzowi Nowaczykowi kilka, może kilkanaście pytań, które powinien był zadać podczas telewizyjnej debaty. Ta się jednak nie odbyła – właśnie za sprawą Henryka Słoniny.
       Na koniec konferencji poinformowano dziennikarzy, że kandydaturę Henryka Słoniny poparły także Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu oraz elbląskie struktury UPR - Ruchu Wyborczego Wyborców Janusza Korwin-Mikke.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jeśli wydawał ze swoich? strasznie Panu będzie głupio. Znowu. No a koło wzajemnej adoracji nie mogło przecież inaczej się zachować, jak tylko popierać się wzajemnie i głaskać po ramionach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  naprawdę.czas.odejść(2010-12-03)
 • no może w 98 to pan Prezydent zrobił coś dobrego (dla wojska), a potem co? trochę lat już minęło jednak!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-12-03)
 • tak dobrze jest mówić o tym ile wydał kontrkandydat a to że plakaty pana Słoniny wiszą na każdym słupie czy główniejszych ulicach, u autobusach i tramwajach to już pomija jasną sprawa jest to że obecny prezydent będzie miał wszystko taniej jeśli chodzi o reklamę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZAWODNIK(2010-12-03)
 • 12 lat temu!! no brawo!! HS powinien już po tamtej kadencji zrezygnować, a GN chodził wtedy do szkoły to co miał zrobić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca 2(2010-12-03)
 • Żałosny jest ten HS co za beznadziejne "chwyty" - ustawiony telefon do generała, obiecane "gruszki na wierzbie" na plakatach, co on robił przez te 12,a nawet 20 lat, chyba przysypiał w gabinecie, biorąc grubą kasę co miesiąc, a jak się mieszkańcom objawił to po to by propagandę sukcesu "uprawiać", teraz się nagle "ożywił" Mam nadzieję, że mieszkańcy Elbląga rozsądnie wybiorą w niedzielnych wyborach i zagłosują na jednego konkretnego kandydata Grzegorza Nowaczyka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Margot11(2010-12-03)
 • a kto oddał Elbląg Olsztynowi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  się pytam!(2010-12-03)
 • 5400 za 2tyg. ?. .nawet jak na zamówione na-ostatnią-chwilę obiecanki-cacanki, to z pewnością zbyt dużo!. .za to dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych na peeewno tak nie zdarła za wynajem na wyborczą agitację (mimo zakazu prezydEla; )
 • nie pleć głupot, że "GN chodził wtedy do szkoły to co miał zrobić" - wówczas GN "uzdrawiał" Gminę Elbląg. .. .. najlepiej zapytaj ludzi jak ta kuracja przebiegała
 • telefon-do-przyjaciela?. .a z opinii publiczności nie skorzystał!. .zostało mu jeno pół-na-pół:)
 • Całe miasto oblepione jest fotkami Słoniny, wczoraj o godz. 20.00 jeszcze zawieszali je wzdłuż linii tramwajowych, boję się otworzyć lodówkę bo tam też może wyskoczyć - słonina
 • za sprawą Pana Henryka Słoniny Panie Piotrze??? to już kpiny z Pańskiej strony. Zmieńcie już nazwę na "Internetowy Dziennik Rządzącej PO". A kto tak orzekł??? Czyżby obiecali miejsce na liście za rok?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  69robi(2010-12-03)
 • Proszę porównać dokładną relacje o pomocy Prezydenta Słoniny w sprawie jednostek wojskowych w Elblągu i braku pomocy Nowaczyka, na portelu sami przeczytajcie i to jest dowód. .. no właśnie na co?
Reklama