UWAGA!

Ten ostatni, smaczny dzień

Ostatni przemarsz rycerzy przez miasto, kreatywne gotowanie na scenie, czy konkurs na elbląski przysmak – tak wyglądał ostatni dzień Święta Chleba, które przyciągnęło nie tylko bardzo wielu wystawców, ale mieszkańców oraz turystów. Zobacz zdjęcia z ostatniego dnia. A także film zrealizowany za pomocą drona.

– Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni. Było ponad 270 wystawców [w ubiegłym roku było ich ok. 230 – red.], poza tym mieliśmy jeszcze 200 zgłoszeń, które zostały albo nadesłane po terminie, albo ze względów logistycznych nie mogliśmy ich przyjąć – opowiadał Paweł Kulasiewicz, ze Stowarzyszenia Elbląg Europa, które razem z miastem organizowało dziewiątą edycję tego pachnącego jarmarku.
       Jedną z atrakcji był przemarsz wojsk pruskich i krzyżackich na starówkę oraz inscenizacja założenia miasta. W odtwarzaniu tego wydarzenia brali udział m.in. rycerze ze Sztumu, z Elbląga czy z Chełmna.
       - Wydaje mi się, że ważne jest abyśmy pamiętali o tym, że Elbląg ma w swojej historii bardzo wiele wydarzeń. W wielu przypadkach jako pierwsi rozpoczynaliśmy wiele inicjatyw, na przykład związek miast hanzeatyckich – mówił Paweł Kulasiewicz.
       Później przyszedł czas na gotowanie na scenie razem z Diana Volokhovą, finalistką programu Master Chef, która przyznała, że najbardziej lubi warzywa i doskonale je przyrządza, ale jeżeli je chleb to albo razowy, albo żytni. Po każdej potrawie elblążanie mogli spróbować jak smakuje to, co przygotowała im Diana.
       Oprócz tego, tradycyjnie chleb, chleb, i jeszcze raz chleb, w każdej postaci i odsłonie, wędliny, rękodzieło, czy napitki wszelkiego rodzaju. Kolejna edycja już za rok.
      
       Autorem filmu jest Jacek Różański. Dziękujemy!
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czy wszystkie produkty żywnościowe miały ważne atesty i certyfikaty sanitarne? Czy ktoś sprawdzał, czy to co jedliśmy było napewno bezpieczne? Na przykład składniki smalcu.
 • Na produktach z pomocy humanitarnej z Rosji nie ma atestów ani certyfikatów.
 • No i co elblongi? Znowu narzekacie? Wam nic nie pasuje. Mieliście prześwietną imprezę i znowu coś nie tak???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  parach(2014-08-31)
 • facet na Chorwacji sprzedawał owoce i alkohol które sam uprawiał i nikt nie pytał o atesty, jesteście chorymi ludźmi potrzebującymi nakazów i zakazów bo bez nich czujecie zagubienie.
 • prześwietna impreza. dużo ciekawsze rozstawienie niż w poprzednich latach. takie imprezy powinny się odbywać przynajmniej trzy razy latem.
 • a czy ci tzw. rycerze posprzątali po swoich pupilach końskie łajno?
 • Co to za. .. .. w tym ratuszu. W weekend w TVP INFO relacje ze Święta Chleba z Jawora a nie z Elbląga. Z taką ekipą w promocji miasta to za rok już w okolicach Pasłęka nikt nie będzie wiedział gdzie leży Elbonk.
 • tylko nikt z organizatorów tego zamieszania nie pomyślał z swobodnym dostępie do Ratusza Staromiejskiego parom, które w sobotę zawierały związek małżeński. .. żenada. .. trzeba było się przeciskać autem między całym tym śmietnikiem, odstawiać bariery, żeby wyjechać. .. totalna porażka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniece-g(2014-09-02)
Reklama