UWAGA!

Teraz POsłuchamy elblążan

 
Elbląg, Od lewej: Jerzy Wcisła, Witold Wróblewski, Elżbieta Gelert
Od lewej: Jerzy Wcisła, Witold Wróblewski, Elżbieta Gelert (fot. AD)

Platforma Obywatelska stawia na aktywizację elblążan. W tym celu zapowiada konsultacje społeczne, rozwinięcie Budżetu Obywatelskiego, wprowadzenie systemu informowania władzy o usterkach "Naprawmy to". - To właśnie Platforma przekonała się, co to znaczy nie słuchać mieszkańców, ale wyciągnęliśmy wnioski – zapewniają członkowie partii.

Zdążyć przed ciszą wyborczą i powiedzieć jak najwięcej: o programie, o kandydatach na radnych i prezydenta Elbląga i zachęcić do pójścia do urn. A szczególnie z tym ostatnim elementem nie jest najlepiej.
       - Samorząd trochę choruje, a głównym objawem choroby jest to, że mieszkańcy coraz rzadziej głosują – mówi Jerzy Wcisła, szef Platformy Obywatelskiej w Elblągu. - Efekt – poprzednią radę wybrało 12 tys. mieszkańców. Na ośmiu tylko jeden identyfikował się z radnymi. Postawiliśmy więc na aktywizację elblążan – kontynuuje Wcisła. - Po pierwsze, by władza nie tylko słuchała, ale i była otwarta na dyskusję. Powołamy wiec specjalną komisję, która będzie słuchała głosu elblążan. Po drugie – wdrożymy system powiadamiania SMS i drogą mailową o usterkach. System "Naprawmy to" jest już testowany w 12 polskich miastach. Z powodzeniem. Na 24 tys. zgłoszonych uwag, 10 tys. rozpatrzono i załatwiono. Trzeba też prowadzić konsultacje społeczne. Będziemy również rozwijać Budżet Obywatelski, by Elbląg był prymusem w Polsce.
       Przede wszystkim: słuchać, słuchać, słuchać...
       - To właśnie Platforma Obywatelska przekonała się, co to znaczy nie słuchać mieszkańców, ale wyciągnęliśmy wnioski – zapewnia szef elbląskich struktur PO.
       Na dzisiejszej (13 listopada) konferencji prasowej padły też ciepłe słowa pod adresem Witolda Wróblewskiego, popieranego przez PO w wyścigu do prezydenckiego fotela.- Spokojny, opanowany, o dużej kulturze osobistej – nie mogła się go nachwalić poseł Elżbieta Gelert.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Raz na kilka lat ktoś chce posłuchać elblążan. Później wszyscy elblążan będą mieli głęboko w du. .. e.
 • Takie wybory powinny byc kilka razy w roku. .. .. Kasa by sie znalazła na to i tamto
 • Czy wam się nie wydaje, że władza nie tylko powinna spełniać egoistyczne zachcianki ludzi, ale także myśleć szerszymi kategoriami miasta jako całości, a nie tylko zbioru indywidualności? Władza nie powinna się bać ludziom mówić rzeczy niepopularnych i idących pod prąd stereotypowemu postrzeganiu spraw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  socrates(2014-11-13)
 • Gdy nadciaga PO, to trzeba mocno pilniowac swoich portfeli. KNP pogoni tych zlodziei
 • a to jest chyba hasło wyborcze PiS - "słucham elblążan". Nawet tutaj brakuje inwencji?
 • Akurat ten Pan to najmniej słucha, POdziękujmy starym działaczom Platformy
 • Zdrajcy z po, mam nadzieje, ze kiedyś was rozliczymy, a wyrok będzie srogi :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  5
  wielblond(2014-11-13)
 • Nigdy więcej PO w Elblągu
 • Jak śmiecie platfusy głosić takie hasła jak " naprawmy to " czy " POsłuchamy elblążan ". Już mieliście czas na słuchanie. Chcecie naprawiać to co jeszcze nie udało się wam zepsuć za waszego kolesia Nowaczyka ? Nigdy więcej zarazy z PO i kundli z SLD.
 • Niech ci z PO dadzą nam, elblażanom juz spokój. Pan Wróblewski, taka ostoja spokoju, niech się wytłumaczy z rozpieprzenia naszych zakładów mięsnych. To ani chybi ta kultura osobista sprawiła, że tak łatwo do spółki ze Słoniną upier> > > lil 400 pracowników rzeczonych zakładów. Dziś budynki przy ul. Mazurskiej stoją puste i niszczeją. A ta kiełbasa, nie wyborcza ale biała kiełbasa z elbląskich zakładów mięsnych. .. Ten smak, ten zapach. .. Takiego już nie będzie! I komu to zawdzięczamy? Panu Wróblewskiemu - ostoi opanowania, jak stwierdza p. Gellert. To taki pan z tego typu ludzi, co to znają się na wszystkim czyli na niczym. Dokładnie, jak u Barei: Mój mąż jest z zawodu dyrektorem!
 • Z Gelert jeżeli chodzi o Wróblewskiego to akurat się zgadzam, a jeżeli chodzi o radnych to PO stoi przed wielką szansą - odnowienia oblicza. Tak jak szansą dla Elbląga jest Wróblewski, tak szansą dla PO są nowi radni. Chociaż z jedynek to Adamowicz i może Missana widziałbym w nowej radzie.
 • Dlaczego PO-rtel kasuje "moje zdanie" !!! Osoby publiczne muszą się liczyć z krytyką na ich temat, a nawet ośmieszeniem. Taka jest cena bycia osobą publiczną. PO-rtel jest stronniczy. Żenada.
Reklama