[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To barwy, które nas łączą

 
Elbląg, Długa, biało - czerwona flaga została zawieszona na Bramie Targowej
Długa, biało - czerwona flaga została zawieszona na Bramie Targowej (fot. Anna Dembińska)

Na terenie całego miasta można dostrzec biało-czerwone barwy. Flagi powiewają na ulicach miasta, a także na pojazdach komunikacji miejskiej, w oknach czy na balkonach. Nie zabrakło tradycyjnego już przemarszu z 50-metrową flagą. Zobacz, jak w Elblągu świętowano Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 Pochód rozpoczął się pod Ratuszem Staromiejskim i przeszedł ul. Stary Rynek pod Bramę Targową, na której zawieszono flagę.
       - Godło państwowe, hymn i przywołane dziś barwy narodowe to najważniejsze symbole Polaków, związane z tradycją naszych dziejów. Przez wieki reprezentowały one naród oraz państwo polskie i wciąż silnie przemawiają do uczuć patriotycznych i obywatelskich, przyczyniają się do umocnienia więzi społecznych i pobudzają do działania w imię wspólnej sprawy – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. - Obchodzone dziś Święto Flagi można sprowadzić do symboliki dwóch kawałków płótna, połączonych ze sobą w barwy narodowe. Dla nas, tu zebranych, są to symbole niosące treści i wartości największe: my Polska, my Polacy.
       Włodarz miasta dodał również, że jest to także "oznaka wolnego, niepodległego państwa".
       - Reprezentują imię Polski na zewnątrz, łącząc Polaków w kraju i za granicą. Otaczać je powinniśmy należytym szacunkiem, co nie wyklucza radosnego ich prezentowania – przypominał prezydent. - Obchodzone w całym kraju Święto Flagi ma również dla nas, elblążan, lokalne znaczenie. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych nadano imię Flagi Polskiej. To druga szkoła w kraju nosząca to zaszczytne imię. Możemy być również dumni z tego, że Elbląg jest miejscem, gdzie przechowywana i prezentowana jest flaga z przedwojennego konsulatu w Stavanger.
       Trafiła tutaj w 2016 r. i została poddana konserwacji, uroczyście odsłonięto ją w zeszłym roku.
       - Odnowiona flaga eksponowana jest w Ratuszu Staromiejskim i ma przypominać o szacunku, jakim darzone są barwy narodowe oraz partnerskiej współpracy Elbląga z miastem Stavanger – uzupełnił Witold Wróblewski.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama