UWAGA!

To był doświadczony żołnierz

Jak już informowaliśmy, we wtorek (19 lutego) przed południem w Syrii śmiertelnie postrzelił się podoficer zawodowy z 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie.

Miał 33 lata, żonę i dziecko. Był doświadczonym żołnierzem. Misja w Syrii nie była pierwszą, w której uczestniczył.
     O tragicznym zdarzeniu informowaliśmy w tekście W Syrii zginął żołnierz. Na miejscu jest prokurator, który przyleciał z Libanu, swoje czynności prowadzi Żandarmeria Wojskowa.
     - To był doświadczony żołnierz - mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Służbę rozpoczął w 1996 r., jako żołnierz nadterminowy. Przeszedł kilka stanowisk w pododdziałach bojowych. Brał udział w III zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Z Syrii miał wrócić w marcu.
     Żołnierz był żonaty. Osierocił dziecko.
     - Rodzina może liczyć na pomoc psychologa i lekarza - zapewnia mjr Tuszyński. - Również my, koledzy żołnierze, otoczymy ją opieką.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pomoc psychologiczna i lekarska w tym przypadku to za mało. .. .Za coś trzeba zjeść, dziecko odchować - posłać na studia itd. .. Tutaj potrzebna jest żywa gotówka ! Wyrazy współczucia :(
  • DO wk. To ufunduj byt wdowie i kształcenie jej dziecku. Pamiętaj, że publiczne pieniądze nie biorą się znikąd, tylko z naszych kieszeni. Pomoc psychologiczna to na początek konieczność. A dziecko ma prawo do renty po ojcu.
  • jak mial na imie ten Zolnierz?
Reklama