UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To już 10 lat

 
Elbląg, Przejście graniczne obchodzi 10. urodziny (tot. WMOSG)
Przejście graniczne obchodzi 10. urodziny (tot. WMOSG)

Międzynarodowe przejście graniczne w Grzechotkach funkcjonuje od 3 grudnia 2010 roku. Powstało wskutek umowy zawartej między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Federacji Rosyjskiej 22 maja 1992 roku. Przepustowość wynosi ponad 6 tys. pojazdów na dobę. Przejście posiada łącznie 23 pasy ruchu w obu kierunkach. Zobacz zdjęcia.

Funkcjonariusze Straży Granicznej całodobowo dokonują odprawy granicznej osób i środków transportu. Badają autentyczność dokumentów podróżnych, kontrolują legalność pochodzenia pojazdów i odpowiadają za bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na terenie przejścia granicznego. Ponadto ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej tzw. „granicę zieloną" na odcinku ponad 20 km. 

Grzechotki-Mamonowo II, największe i najnowocześniejsze drogowe przejście graniczne na odcinku polsko-rosyjskim zostało otwarte na podstawie Uchwały Nr 195/2010 Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2010 r. Uroczystego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali Podsekretarz Stanu w MSWiA wraz z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim.

14 czerwca 2019 r. Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach nadano imię 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. W asyście pocztu sztandarowego, kompanii honorowej z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz orkiestry wojskowej Garnizonu Elbląg odbył się uroczysty apel, podczas którego odsłonięto tablicę pamiątkową. W trakcie uroczystości, Prezes Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych Pan Waldemar Bocheński przekazał Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach proporzec rozpoznawczy, symbol dziedziczenia tradycji I Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pograniczna.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama