UWAGA!

To nie jest cios wymierzony w petentów

W elbląskim Urzędzie Skarbowym trwa akcja ostrzegawcza. Jednak, jak wyjaśnia Janina Nejdrowska, nie jest to działanie wymierzone w petentów: - Pracujemy normalnie, przyjmowanie zeznań podatkowych odbywa się tak, jak dotychczas. A kolejki? - Są, ale nie z naszej winy. Mają związek m.in. z ulgą podatkową na dzieci. Formują je osoby, które chcą jak najszybciej otrzymać zwrot pieniędzy.

Akcja ostrzegawcza w elbląskiej „skarbówce” rozpoczęła się wczoraj (10 marca). - Domagamy się zmiany skomplikowanych przepisów podatkowych - wyjaśnia Janina Nejdrowska, przewodnicząca związków zawodowych w elbląskim Urzędzie Skarbowym. - Przepisy są niejasne i przeciętny podatnik nie radzi sobie samodzielnie z wypełnieniem rocznego zeznania podatkowego. Bardzo często po pomoc zgłasza się do biura rachunkowego, przez co ponosi dodatkowe koszty. Chcemy, by każdy mógł sam wypełniać PIT, ewentualnie korzystając z broszurki doradczej. Ponadto pracownicy „skarbówki” protestują przeciwko zbyt wysokim podatkom, szkalowaniu ich w środkach masowego przekazu. Chcieliby także więcej zarabiać. - Zarabiamy zbyt mało, a obowiązków nam przybywa - mówi Janina Nejdrowska. - Zwracamy również - po raz kolejny - uwagę na zbyt małą liczbę etatów. Protestujący pracownicy „skarbówki” twierdzą, że ich akcja ostrzegawcza nie jest odczuwalna dla petentów, którzy teraz masowo odwiedzają urząd i składają swoje roczne zeznania podatkowe. - Akcja polega na tym, że pracownicy mają plakietki z napisem „akcja ostrzegawcza”, a ponadto korzystają z wynikającej z kodeksu przerwy 5-minutowej co godzinę - mówi Aneta Szyc, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Elblągu. - Muszą przecież wstać, by rozprostować kości, załatwić potrzeby fizjologiczne lub po prostu odpocząć. Podczas pracy przy komputerze męczy się wzrok, cierpi kręgosłup, a dodatkowo panujący w sali zaduch wpływa na kiepskie samopoczucie. Nie jest jednak tak, że nagle wszyscy pracownicy wstają z krzeseł i idą na przerwę - zapewnia Aneta Szyc. - Odpoczywają zmianowo, a na ich miejsce przychodzą inni, tak, by nie przedłużać obsługi petentów. Aneta Szyc dodaje, że kolejki są, owszem, ale nie większe niż przed akcją ostrzegawczą. - Formują je osoby, którym zależy na sprawdzeniu przez pracownika ich zeznania podatkowego - wyjaśnia. - Teraz dużo osób korzysta z ulgi podatkowej na dzieci i chcą jak najszybciej otrzymać zwrot nadpłaconych pieniędzy. Jednak osoby, które chcą złożyć PIT i otrzymać tylko potwierdzenie, mogą skorzystać z innego okienka. Mogą również wrzucić swoje zeznanie podatkowe do specjalnej skrzynki lub przesłać je pocztą. Kiedy zakończy się akcja ostrzegawcza w „skarbówce”, nie wiadomo.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bzdura. Najbardziej odczuwają to właśnie petenci którzy utrzymują takie instytucje jak US.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2008-03-11)
 • A czego tu się spodziewać po tym naszym pięknym kraju? Paranoja stała się rzeczywistością. A jak chcecie się nabawić chorób skórnych grzybiczynych to zapraszam na ul. Komeńskiego, do budynku pomiędzy Technikum Mechanicznym a Szpitalem Wojskowym. Wiecie już co to jest? Nie? To przejdżcie się. Zapraszam również Sanepid.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kawalerowie Szpady i Róży(2008-03-11)
 • A przerwy co godzine, a skrupulatne sprawdzanie papierów to niby kogo najbardziej dotyka ta akcja?Niech pani Janina Nejdrowska nie opowiada bajek bo to z naszych pieniędzy otrzymuje wynagrodzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-03-11)
 • Zmywak w Irlandii czeka na urzędników którym się nie chce pracować. Droga wolna, granice otwarte.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Churchil(2008-03-11)
 • Może i tak, ale pod warunkiem, że dzbanek płaci podatki. A poza ty, czy lepiej żeby urzędnicy nie sprawdzali PIT-ów?
 • Spokojna twoja rozczochrana, nie pierwszy rok się rozliczam i wiem jak to się odbywało w poprzednich latach. A teraz można cholery dostać z tymi urzędasami od siedmiu boleści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzbanek do oleju(2008-03-11)
 • No i mamy Irlandię. .. Jestem pełen podziwu dla PO, że jeszcze jest u władzy - widać wyborcy szybko zapominają o obietnicach.
 • OBIETNICE DONALDA TUSKA ZAWARTE W EXPOSE : Wzrost płac pracowników sektora publicznego. Więc nie ma co się dziwić Donald naobiecywał niech teraz się wywiązuje z obietnic, jezeli same sobie nie załatwią w US to nic nigdy nie dostaną
 • Nauczyli się jak celnicy, najtańszym kosztem uderzyć w społeczeństwo. A wywaliłbym na zbity pysk jednego i drugą za takie traktowanie petentów. Chcesz strajkować to nie rób tego kosztem ludzi którzy nie mają z tym nic wspólnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca2(2008-03-11)
 • Jak trzeba to urzędasy potrafią przedłużyć okres rozliczeniowy a nawet przyjść do pracy w dzień wolny, a teraz nagle przypomnieli sobie że mają przerwę 5 min co godzinę. Żeby im się głowy nie zapaliły od natłoku obowiązków. Nie trzeba iść do fryzjera od razu trwałą mają gratis na swoich łepetynach. Jedna taka godzinę sprawdzała moje zeznanie podatkowe. Chyba tam zatrudniacie analfabetów bo liter nie potrafi składać do czytania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2008-03-11)
 • Heeheh chciało sie PO to teraz macie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janko wodnik(2008-03-11)
 • Urzędnicy US w Elblągu nie znają ustaw które regulują ich działalność (ustawa o postępowaniu administracyjnym, ustawa o postępowaniu egzekucyjnym itd) lub świadomie je łamią byle tylko normalnym ludziom dowalić. Powinni być prawie wszyscy wylani z pracy jako jednostki działające na szkodę obywateli.
Reklama